w ,

Jakie funkcje powinna spełniać nowoczesna myjnia samochodowa?

Myjnie samoobsługowe w postaci otwartych lub zamkniętych boksów są coraz powszechniejsze. Czym się charakteryzują?

myjnia samochodowa modułowa dlaczego warto korzystać

Myjnie samoobsługowe w postaci otwartych lub zamkniętych boksów są coraz powszechniejsze. Ich użytkowanie kosztuje znacznie mniej niż w przypadku tradycyjnej myjni samochodowej i oczywiście jest dużo wygodniejsze niż samodzielne mycie auta.

Warto zastanowić się nad tym, jak powinna wyglądać nowoczesna myjnia samochodowa i dlaczego niektórzy uważają otwarcie takiego biznesu za opłacalną inwestycję.

Co to oznacza: myjnia modułowa wysokiej jakości

Wszyscy już wiemy, że klasyczna myjnia powinna być dobrze zlokalizowana, dysponować wysokiej jakości środkami czyszczącymi, a dodatkowo koszt jej usług powinien być dostępny dla klientów. A co z myjniami modułowymi?

Przede wszystkim, powinny pozwalać na szybkie umycie samochodu, a także gwarantować jakościowe usunięcie nawet największych i głębokich zanieczyszczeń. Myjnia tego typu powinna być ponadto łatwa w korzystaniu i obsłudze, a wykorzystywane na niej środki czyszczące powinny spełniać wymóg bycia przyjaznymi dla środowiska.

Modułowa myjnia samochodowa może mieć dowolną powierzchnię i być przeznaczona do mycia jednego lub od razu kilku samochodów. W dużych myjniach mogą być także zorganizowane dodatkowe pomieszczenia sanitarne dla kierowców, strefy wypoczynku itp. Po opłaceniu usługi właściciel samochodu uruchamia stanowisko myjące w zależności od swoich potrzeb.

Rozwiązania, które czynią myjnię samochodową naprawdę efektywnym rozwiązaniem

Modułowe technologie w połączeniu z innowacyjnymi urządzeniami, przeznaczonymi do czyszczenia i mycia samochodów, pozwalają na stworzenie wysokiej jakości myjek, które mogą posiadać:

  • Dodatkowe pomieszczenie do suszenia samochodów;
  • Miejsce do mycia podwozia samochodu oraz kół (w tym celu wykorzystywane są myjki wysokociśnieniowe);
  • Strefę do polerowania i woskowania samochodu itp.

Zaletą myjni modułowych jest to, że do ich obsługi nie trzeba zatrudniać dużej liczby personelu: mycia samochodów dokonują sami kierowcy. Nowoczesne myjnie pozwalają dokonywać:

  • Mycia podstawowego (trwającego maksymalnie 1 minutę), pozwalającego usunąć zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni samochodu;
  • Mycia za pomocą piany mydlanej;
  • Mycia wodą, pozwalającego usunąć większą część zanieczyszczeń;
  • Polerowania samochodu i jego suszenia;
  • Odkurzania wnętrza samochodu.

Myjnie modułowe: opłacalna inwestycja

Modulex, jako producent myjni samochodowych zbudowanych z elementów modułowych, oferuje klientom nie tylko wygodne, ale i naprawdę tanie rozwiązania. Wielkość myjni może być dowolny, gdyż istnieje możliwość łączenia modułów za pomocą uszczelniacza poliuretanowego lub łączników śrubowych. Uważa się, że opłacalność zakupu myjni samochodowej w celu dalszej sprzedaży jej usług znajduje się na poziomie 35-40%, a wydane na budowę koszty mogą się zwrócić w ciągu 1-3 lat.

POLECAMY:
Liczba samochodów elektrycznych szybko rośnie. Co z ubezpieczeniem?

Modułowe myjnie Modulex posiadają także systemy dostarczania zimnej i ciepłej wody, systemy wentylacji, jak również nowoczesne wyposażenie, w tym: aparaty wysokociśnieniowe Star Jet AR 200, odkurzacze, sprężarki oraz opryskiwacze.

Ze względu na funkcjonalność, przystępną cenę oraz wygodę montażu i użytkowania myjnie modułowe Modulex są naprawdę opłacalną inwestycją.

Koniec maseczek na ulicach jeszcze szybciej? Podano nową datę

nowy obowiązek segregacja śmieci pojemniki kolory naklejki kara mandaty

Nowy obowiązek każdego Polaka. Przewidziano wysokie grzywny