w

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ

Nowy obowiązek każdego Polaka. Przewidziano wysokie grzywny

Rządzacy dwoją się i troją, aby znaleźć jeszcze więcej złotówek płynących do budżetu państwa. Szykują istotną nowelizację prawa, która wprowadzi wysokie kary.

nowy obowiązek segregacja śmieci pojemniki kolory naklejki kara mandaty

Nowy obowiązek dotyczyć będzie każdego Polaka, a w razie wpadki będzie można wlepić spory mandat. Chodzi o uchylanie się od obowiązku segregowania odpadów. Nie tylko właściciele nieruchomości, ale też lokatorzy będą mogli dostać dotkliwą grzywnę.

Nowy obowiązek. Wpadniesz? Grozi Ci mandat

Projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach już poznaliśmy. Zgodnie z nowymi zapisami mandat dostanie każdy, kto jest wytwórcą odpadów. To oznacza wprost każdego lokatora, który codziennie mknie do osiedlowego śmietnika pozostawić swoje odpady.

W najnowszym projekcie Ministerstwo Klimatu i Środowiska do selekcji odpadów komunalnych będą zobligowani lokatorzy. Za naruszenie prawa ustawodawca przewidział wysokie grzywny. Obecnie mogą być one nakładanie względem właścicieli nieruchomości. Jak w praktyce będzie to wyglądać?

Sprawa jest bardzo prosta. Osoba, która zostanie przyłapana na wrzucaniu butelek szklanych do pojemników na plastik będzie już podlegała karze. Ustawa daje tu możliwość zastosowania indywidualnej odpowiedzialności za segregację odpadów w przypadku osób zamieszkujących zabudowę wielorodzinną.

Naklejki na śmieci. Walka z brakiem segregacji śmieci

Nie tak dawno głośno było o oznaczaniu worków na śmieci za pomocą specjalnych kodów. Kody miały być przypisane ściśle do lokatora w celu łatwej identyfikacji. Miało to rozwiązać problem odpowiedzialności grupowej za brak segregacji. Często bowiem jest tak, że cały blok segreguje śmieci i wkłada w to siły, podczas gdy kilku lokatorów się tym nie przejmuje.

Nowy obowiązek to również oznaczenie worków kodami miało umożliwić gminom nakładanie wyższych opłat wyłącznie na tych mieszkańców, którzy uchylają się od obowiązku. Dodatkowo jest mowa o karaniu grzywną w postępowaniu mandatowym lub sądowym konkretnych osób.

Segregacja śmieci. Podano zaskakujące dane o zachowaniu Polaków

Jeśli w lokalu zadeklarowano cztery osoby, które wytwarzają odpady, aby nałożyć mandat, należy wykazać, która osoba zawiniła – zaznacza. Czy do tego dojdzie? Zobaczymy. Zmiany mają zgodnie z planem wejść w życie dopiero od stycznia 2022 roku. Warto jednak mieć to na uwadze i o tym pamiętać, by nie być potem zaskoczonym.

myjnia samochodowa modułowa dlaczego warto korzystać

Jakie funkcje powinna spełniać nowoczesna myjnia samochodowa?

przywileje dla zaszczepionych na covid w polsce gov na koronawirusa

Antyszczepionkowcy wystraszyli rząd! Chodzi o przywileje dla zaszczepionych