w ,

PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

SMUTNE Pogrzeb 13-latka w dobie wirusa. Matka oglądała online

Jak wygląda pogrzeb podczas epidemii koronawirusa? W sieci pojawiło się nagranie z pożegnania 13-latka, najmłodszej ofiary wirusa w Wielkiej Brytanii.

pogrzeb podczas epidemii koronawirusa
Fot. YouTube / Smart Approach

W tym tygodniu w Wielkiej Brytanii zmarła najmłodsza ofiara koronawirusa w tym kraju. To 13-latek, którego rodzina nie mogła być na pogrzebie, ponieważ ma objawy wirusa.

Pogrzeb podczas epidemii koronawirusa

13-letni Ismail Mohamed Abdulwahab z Brixton w południowym Londynie zmarł samotnie w King’s College Hospital w poniedziałek.

W piątek odbyła się ceremonia pogrzebowa, która jednak z obecnie panującą sytuacją nie mogła oczywiście wyglądać normalnie. Na Cmentarzu Muzułmańskim Eternal Gardens w Chislehurst żałobnicy, w tym wujkowie i kuzyni zgromadzili się aby pożegnać 13-latka.

Film z pogrzebu wywołuje łzy. Ludzie zgodnie z obowiązującymi zasadami stoją oddaleni od siebie o dwa metry, a wielu z nich jest także ubrana w stroje ochronne. Na uroczystości nieobecna byłą matki oraz sześcioro rodzeństwa. Dwoje z nich ma bowiem objawy wirusa. Ojciec chłopca zmarł kilka lat temu na raka.

Pogrzeb normalnie wyglądałby zgoła inaczej

Zgodnie z islamskim zwyczajem ciało jest tradycyjnie zabrane najpierw do meczetu na specjalne modlitwy. Ponieważ jednak wszystkie miejsca kultu są obecnie zamknięte, Ismail został pochowany na cmentarzu bezpośrednio po przewiezieniu.

Ismail, który nie miał żadnych widocznych dolegliwości zdrowotnych. Zrozpaczona rodzina opisała go jako „łagodnego i miłego” chłopca o „ciepłym” uśmiechu.

W zeszły piątek okazał się zakażony koronawirusem i zmarł trzy dni później po tym, jak jego płuca i serce zawiodły. To z pewnością ogromna i niespodziewana tragedia dla całej jego rodziny.

Przyjaciel rodziny, Mark Stephenson, zorganizował na GoFundMe zbiórkę pieniędzy dla rodziny. Chciał, żeby pokryła ona szacowane na 4 tysiące funtów koszty pogrzebu oraz wsparła finansowo rodzinę, która od kilku lat funkcjonuje bez ojca Ismaila. Dotąd zebrano 72 tysiące funtów.

Pogrzeb podczas epidemii koronawirusa. Matka oglądała online

Krewny Ismaila przed pogrzebem wyznał kilka ciekawych informacji w rozmowie „Daily Mail„. „Rozmawiałem z jego matką Sadiyą i resztą rodziny, a fakt, że nie mogli wziąć udziału w pogrzebie Ismaila, tylko wzmógł ich ból„.

To tragedia dla rodziny. Są dobrze znani w społeczności somalijskiej w Brixton. To dla nas bardzo smutne, że Ismail nie otrzyma muzułmańskiego pochówku przy wszystkich tradycyjnych rytuałach – dodał.

źródło: dailymail

sprzątanie dezynfekcja pomieszczeń covid-19 koronawirus procedura

Sprzątanie i dezynfekcja biur. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników

podwyżki dla nauczycieli 2021 2022 czarnek minister edukacji rozporządzenie solidarność tabela

Podwyżki dla nauczycieli 2021. Ujawniono treść rozporządzenia. Nie jest dobrze