w ,

KOCHAM TO!KOCHAM TO!

14. emerytura po raz ostatni w 2021? Napływają złe informacje dla seniorów

14. emerytura to wraz z 13. emeryturą świadczenie, które mocno podreperowało budżet wielu seniorów. Dobrych informacji dla nich nie mamy.

waloryzacja 2021 tabela netto brutto ile dostaną emeryci podwyżka trzynastka czternastka bieda ostatnia wypłata czternastki

14. emerytura to wraz z 13. emeryturą świadczenie, które mocno podreperowało budżet wielu seniorów. Niestety nie ma dobrych informacji dla świadczeniobiorców, bo wszystko wskazuje na to, że w tym roku „czternastka” może być wypłacona po raz ostatni.

14. emerytura po raz ostatni w 2021 roku. Rząd nie planuje kolejnej wypłaty. Koniec „czternastki”?

14. emerytura okazała się projektem bez przyszłości. Seniorzy będą zapewne wściekli, bo nie takie były obietnice rządu. Te złe informacje do świadczeniobiorców płyną wprost z zapisów Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2021-2024. Rząd jest obecnie na etapie konsultacji tego projektu.

Zgodnie z zapisami, prawdopodobnie nie będzie kontynuacji wypłat 14. emerytur. Świadczenie to jest bardzo istotnym zastrzykiem gotówki, na który czeka większość seniorów. To był dobry sposób na lekkie podniesienie jakości życia przez osoby starsze, które dotąd były pomijane, a ich emerytury często są bardzo niskie.

Czternastka zaplanowana była dla tych seniorów, którzy pobierają najniższe świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dlatego też jest to informacja podwójnie przykra. Emeryci nie dostaną więcej obiecanych 1250 złotych.

14. emerytura 2021. Kiedy wypłata? Koniec 14. emerytury

Wypłaty świadczenia – zgodnie z pierwotnymi planami – będą miały miejsce w przedostatnim miesiącu 2021 roku. Kontynuacja nie jest przewidziana w planach polityków, dlatego to świadczenie może trafić do seniorów po raz ostatni.

POLECAMY:
13. i 14. emerytura do likwidacji? Polski rząd może nie mieć pieniędzy

Jedynym ratunkiem może być jeszcze fakt, że rząd zamierza zrewolucjonizować kwestie podatkowe (głównie PIT). Plany te zakładają całkowitą likwidację podatku dochodowego od emerytur. To by oznaczało, że taki dodatek w postaci „czternastki” będzie po prostu zbędny.

kaczyński koniec dobrej zmiany social changes sondaż

Fatalne wieści dla prezesa Kaczyńskiego. Pojawiła się groźba utraty władzy

obowiazkowy pobór do wojska 2021 2022 wojna wojskowa komenda uzupełnień nabór wot

Rząd przywróci obowiązkowy pobór do wojska? „Nakazuje tego Konstytucja”