w

WTFWTF

Nie żyje znany polski polityk. Zginął przygnieciony maszyną rolniczą

Nie żyje znany radny i samorządowiec. Rodzinę ogarnęła prawdziwa rozpacz. Mężczyzna zginął tragicznie przygnieciony ciągnikiem.

nie żyje robert piętka samorządowiec lubartów tragiczny wypadek ciągnik
Fot. KP PSP w Lubartowie

W tragicznych okolicznościach zginął znany samorządowiec z Wólki Rokickiej. Szerzej znany był też jako strażak-ochotnik. Mężczyzna został przygnieciony maszyną rolniczą i według wstępnych ustaleń nie miał szans na przeżycie.

Nie żyje znany samorządowiec. Zginął tragicznie

Takiego dramatycznego rozwoju wydarzeń nie przewidziałby nikt. Samorządowiec i strażak-ochotnik z Wólki Rokickiej próbował w wolnej chwili wyrwać z korzeniami krzewy. Nagle jego ciągnik wykonał ewolucję i przygniótł polityka. Samorządowiec nie miał żadnych szans.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę 19 czerwca w godzinach rannych. Jego koledzy po fachu – inni strażacy – natychmiast ruszyli na pomoc i podnieśli traktor Ursus C-328. Chwilę później na miejsce wypadku przybył lekarz, który potwierdził najgorsze. Mężczyzna nie żył. O zdarzeniu jako pierwsi pisali dziennikarze lublin112.

Zmarłym mężczyzną okazał się znany w regionie Robert Piętka pełniący od 15 lal rolę radnego gminy Lubartów. Miał 52 lata. Natychmiastowo udzielona pomoc medyczna nie pomogła mu, nie miał w starciu z tak ciężką maszyną najmniejszych możliwości na przeżycie.

Radny od 2006 roku, strażak-ochotnik

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej poprzez podniesienie ciągnika. Po uwolnieniu poszkodowanego personel medyczny stwierdził jego zgon – czytamy w komunikacie straży pożarnej.

Robert Piętka był radnym gminy od 2006 roku. Przez cztery lata pełnił też rolę przewodniczącego Rady Gminy Lubartów, obecnie był jej wiceprzewodniczącym.

POLECAMY:
Żołnierz zginął w Afganistanie. Po pogrzebie żona znalazła list w laptopie

W ostatnich latach zawodowo związany był z Zakładem Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Lubartowie, czyli jednostką organizacyjną Gminy Lubartów – podała gmina.

Nasza redakcja przesyła bliskim i rodzinie tragicznie zmarłego wyrazy współczucia. Łączymy się w bólu i cierpieniu. Ogromna strata dla regionu, z którego pochodził.

prof. gut wirusolog jesień czwarta fala koronawirusa szczepienia

Polski wirusolog się wygadał? „Prawdopodobnie będą umierać dziadkowie”

pazdan pilka nozna noverra glogow małopolska

Pazdan nie żyje! Wielka piłkarska tragedia. Kibice załamani