w ,

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Nowy obowiązek od 1 lipca. Nie dopełnisz? Dostaniesz 5000 zł grzywny

Można dostać 500 zł mandatu lub dziesięciokrotnie wyższą grzywnę. Problem w tym, że o tym wszystkim mało kto wie…

deklaracja ceeb wzór co to jest kary grzywny 1 lipca
Od 1 lipca wchodzi w życie kolejny obowiązek. Dotyczy wybranej grupy Polaków. Jeśli nie zostanie dopełniony, może zostać nałożone 500 zł mandatu lub dziesięciokrotnie wyższa grzywna. Problem w tym, że o tym wszystkim mało kto wie.

Deklaracja CEEB. Zgłoszenie ogrzewania domu

Nowe przepisy wejdą w życie od 1 lipca, nie ma jednak zbyt wielu informacji na ten temat. To dodatkowy problem biorąc pod uwagę bardzo wysokie kary za brak dopełnienia formalności. Polacy muszą złożyć w odpowiednim terminie specjalne deklaracje. Jeśli tego nie zrobią, dostaną mandat w wysokości 500 zł lub 5 000 zł grzywny.

Ile mamy czasu? Jeśli chodzi o deklaracje dotyczące starych, stojących już budynków, właściciele będą mieli na to aż 12 miesięcy licząc od 1 lipca br. Informacje zawarte w deklaracjach zostaną umieszczone w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (tzw. CEEB).

Co musimy podać w deklaracji? To głównie dane o położeniu budynku, informacje o właścicielu, o rodzaju używanego ogrzewania i inne. Należy więc zgłosić wszystkie używane w budynkach kotły i grzejniki (gazowe i na paliwa stałe) oraz np. kaflowe piece. Zgłoszeniu będą podlegały też instalacje fotowoltaiczne, sieci ciepłownicze czy pompy ciepła i tzw. kozy.

Pozyskane informacje pomogą w walce ze smogiem?

Sporo informacji na temat Deklaracji CEEB możemy znaleźć na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Obowiązek dotyczy tylko i wyłącznie właściciel lub zarządców budynków. Najgorzej sytuacja przedstawia się w przypadku jednorodzinnych budynków.

Deklaracja CEEB będzie możliwa do złożenia w formie cyfrowej (on-line), a dla tradycjonalistów również w wersji papierowej w urzędzie. Co ciekawe, zawarte w deklaracji informacje będą podlegały ewentualnej kontroli jeśli chodzi o ich prawdziwość. Za ewentualne błędy w formularzach przepisy nie przewidują dodatkowych kar.

POLECAMY:
Rząd planuje nowy, gigantyczny podatek? Polacy będą stracić mieszkania?

Po co to wszystko? Oficjalnie mówi się, że informacje podane przez właścicieli w deklaracji mają posłużyć szeroko zakrojonej walki ze smogiem. Smog jest gigantycznym problemem w naszym kraju. Deklaracje mają umożliwić każdej gminie dokonanie oceny stanu budynków. To również wiąże się z potencjalnym oszacowaniem potrzeb finansowych na konieczne zmiany w sposobie ogrzewania np. poprzez dotacje.

Źródło: GUNB

500 zł szczepienie dla kogo rząd rozważa zachętę

500 zł za szczepienie! Polski rząd ujawnia, do kogo skierowana jest oferta

who szczepionki na koronawirusa astra zeneca johnson skuteczność

Przedstawicielka WHO ujawnia prawdę o szczepionkach: „Musicie pozostać czujni”