w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Ekspert ostrzega: „Fatalne, niebezpieczne!” Chodzi o Polski Ład i służbę zdrowia

Ekspert i poseł na Sejm z koła Polskie Sprawy nie pozostawia złudzeń. Podniesienie składki na NFZ dobije przedsiębiorców i nie poprawi stanu służby zdrowia.

polski ład składka zdrowotna kalkulator sośnierz nfz podatki ryczałt
Fot. YouTube / RMF FM (screen)

Polski Ład – program Prawa i Sprawiedliwości tak mocno w ostatnich dniach promowany przez polityków partii rządzącej to raczej wielkie złudzenie. Podniesiona składka na NFZ dobije firmy i jednocześnie w ogóle nie wpłynie na stan służby zdrowia.

Polski Ład bez żadnego efektu dla pacjentów – ostrzega ekspert

Politycy PiS promujący Polski Ład w regionie skupiają się jedynie na pokazywaniu rzekomych zalet programu. Niestety pomija się informacje o tym, skąd na to wszystko partia rządząca będzie musiała pozyskać pieniądze. Jeśli chodzi o służbę zdrowia, cały program mają sfinansować przedsiębiorcy, którzy po trudnym okresie epidemii już teraz ledwo dają sobie radę. Dla wielu firm podniesienie składki zdrowotnej spowoduje wzrost obciążeń nawet o 300%.

Polski Ład to program, którego założenia ujawniono już jakiś cas temu. Ma to być rzekomo wielka strategia odbudowy kraju po epidemii koronawirusa. W rzeczywistości politycy mówią obywatelom tylko same dobre rzeczy nie ujawniając, z czego to wszystko ma być sfinansowane. Niestety tego można było się domyślać, bo tylko i wyłącznie z podwyżek podatków. W mediach publicznych niestety jest tylko mowa o zaletach tak, jakby pieniądze na program cudownie się rozmnożyły.

polski ład składka zdrowotna gospodarka
Fot. TVP / screen

Podstawowym filarem Polskiego Ładu jest służba zdrowia. Niestety ekspert i były szef Narodowego Funduszu Zdrowia ostrzega! Polski Ład nie wpłynie w żaden sposób na poprawę losu pacjentów publicznej ochrony zdrowia. Będzie miał za to szereg negatywnych konsekwencji w wielu innych wymiarach. Zmiany wprowadzone przez rząd spowodują również, że niektórzy emeryci też dopłacą do interesu.

Zmniejszenie kolejek do lekarzy to iluzja? Polski Ład to kolejne pogorszenie jakości publicznej ochrony zdrowia

Drastyczne podniesienie składki zdrowotnej ma rzekomo wpłynąć pozytywnie na cały system. Mowa o zmniejszeniu kolejek do lekarzy, powszechnej cyfryzacji i wielu innych elementach. Niestety eksperci rozwiewają nadzieje Polaków.

To, co w tym programie wymyślili dla ochrony zdrowia również jest fatalne. Polski Ład to program, jak wydać pieniądze, nie uzyskawszy żadnego efektu dla pacjentów. Jest to o tyle niebezpieczne, że jak obieca się różnym szpitalom różne rzeczy i zrealizuje się je, to ludzie zobaczą rzeczywiście efekt w niektórych miejscach, ale zmiana nie będzie systemowa i nie zmieni w rzeczywistości nic. Wręcz przeciwnie – pogorszy, ponieważ powstanie układ zamknięty do wydawania pieniędzy. My te pieniądze wydamy, ale będzie to z zerowym pożytkiem dla pacjentów – stwierdził w rozmowie z dziennikiem Rzeczpospolita były prezes NFZ Andrzej Sośnierz.

Rząd wyciągnie pieniądze od przedsiębiorców. W zamian nie daje zupełnie nic

Cały program zdrowotny zapisany w Polskim Ładzie ma być sfinansowany przez przedsiębiorców, o czym politycy promujący program w terenie niewiele mówią. Obywatele z kolei myślą, że rząd znów dokonał cudu i znalazł pieniądze tu i tam, a teraz je po prostu rozda. Nic bardziej mylnego.

Polski Ład to nic innego jak drastyczne podwyżki podatków również dla niektórych emerytów. Dodatkowo najbardziej oberwą przedsiębiorcy, którzy już teraz mają z powodu epidemii i obostrzeń ciężko. Z samej tylko gastronomii odeszło prawie ćwierć miliona pracowników. Wiele firm po prostu przestanie istnieć. Rząd jednak nie chce słuchać apeli.

POLECAMY:
Firma w Czechach. Czy Polski Ład wypchnie specjalistów poza kraj?

Eksperci źle oceniają również skutki finansowe zmian planowanych w Polskim Ładzie w zakresie podatku PIT i składki zdrowotnej dla kadr medycznych. Jedno jest pewne – jak zwykle pod wielkimi hasłami i planami kryje się jedynie gigantyczna podwyżka danin, opłat i podatków.

Źródło: Puls Medycyny, Rzeczpospolita

dr jerzy karpiński pomorskie koronawirus wariant delta covid

Polski lekarz ostrzega wszystkich Polaków. „To uderzy nagle i szybko się…”

korwin mikke pedofilia wypowiedź seks z nieletnimi

Korwin-Mikke oburzył wszystkich wypowiedzią. „Tym się nie brzydzę”