w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Polski lekarz ostrzega wszystkich Polaków. „To uderzy nagle i szybko się…”

„Jest już pewne, że czwarta fala nastąpi – ostrzega dr Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

dr jerzy karpiński pomorskie koronawirus wariant delta covid
Doktor Karpiński przestrzega przed bagatelizowaniem wirusa. Fot. Facebook (screen) / Dr Jerzy Karpiński w programie Pod Ostrym Kątem

Zdaniem dr Jerzego Karpińskiego, dyrektora Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, czwarta fala nastąpi i jest niemal pewna. Wskazuje też, że pozostał nam jakiś miesiąc na przygotowania. To jednak dużo za mało, by opanować ponowny wybuch epidemii.

dr Jerzy Karpiński przestrzega: „To jest nieuniknione”

Zdaniem medyka, nagłe wzrosty zakażeń zaczną się lada chwila, bo prognozy wskazują na przełom sierpnia i września. Polacy jednak nic sobie z tego nie robią i korzystają z wakacji na całego. Podstawowe pytania na teraz brzmią: czy szpitale i służba zdrowia poradzą sobie z kolejną falą i czy są na nią w ogóle gotowe?

Wzrosty będą najprawdopodobniej na przełomie sierpnia i września oraz przez cały wrzesień. Biorąc pod uwagę rozprzestrzenianie się Delty w Europie i powroty naszych rodaków z urlopów, jest to nieuniknione – ostrzega lekarz.

Jest też jedna dobra informacja, bo naukowcy prognozują, że wzrost zakażeń będzie nagły i szybki, ale też tak samo się zatrzyma. Prawdopodobnie więc uda się uniknąć sytuacji, gdzie liczba zakażeń każdego dnia rośnie i rośnie bez końca. Wówczas by doszło do problemów z leczeniem takich osób.

Pandemia jeszcze się nie skończyła

Lekarz zauważa też, że żadna organizacja na świecie, w tym przede wszystkim Światowa Organizacja Zdrowia, nie wydała żadnego komunikatu mówiącego, że jest już po epidemii. W tej chwili jedyną metoda walki jest zaszczepienie jak największej liczby osób. Mimo zniesienia obostrzeń, warto pamiętać mimo wszystko o trzymaniu pewnego dystansu względem innych osób. Szczególnie w miejscach, gdzie tych osób jest dużo.

– Wiem, że ludzie są tym wszystkim już bardzo zmęczeni, ale to droga do bezpieczeństwa i naszego własnego spokoju – apeluje dr Karpiński. Zaapelował on też do Polaków, aby nie słuchali przeciwników szczepień, lecz słuchali naukowców.

POLECAMY:
Polski lekarz namawiał ojca na szczepienie. Tragiczny koniec. "Nie uwierzył mi..."

Jako lekarz chciałbym zapewnić, że szczepienia są w 100 proc. potwierdzoną naukowo metodą na zapobieganie ciężkim powikłaniom, hospitalizacji i konieczności położenia się pod respirator – stwierdził jednoznacznie doktor.

Źródło: medonet

andrea ivanova instagram usta biust operacje plastyczne przed operacją

Andrea Ivanova ma największe usta na świecie. Chce być jak Barbie

polski ład składka zdrowotna kalkulator sośnierz nfz podatki ryczałt

Ekspert ostrzega: „Fatalne, niebezpieczne!” Chodzi o Polski Ład i służbę zdrowia