w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Tusk dostał maila z pogróżkami. Ujawnił, kto za nimi stoi. „Jesteś za to bezpośrednio odpowiedzialny”

Szef Platformy Obywatelskiej i były premier otrzymał pogróżki. Nadawca anonimowej wiadomości groził mu śmiercią. Kto za tym stoi? Jego zdaniem lider partii rządzącej.

Jak ujawnił szef Platformy Obywatelskiej, on oraz kilku działaczy partii dostało wiadomości przez pocztę elektroniczną, w których były pogróżki. Nadawca groził posłom opozycji śmiercią, dlatego Donald Tusk nagłośnił sprawę za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Jego zdaniem za kampanią nienawiści stoi w Polsce tylko jedna osoba.

Donald Tusk i posłowie opozycji dostali maile z pogróżkami

Nadawca wiadomości życzył politykom śmierci i groził im. Lider Platformy Obywatelskiej nie pozostał wobec tego faktu obojętny i postanowił upublicznić okoliczności tej sprawy. Znalazł też osobę winną, która jego zdaniem nakręca w Polsce spiralę nienawiści.

Obraźliwe wiadomości politycy otrzymali na swoje skrzynki mailowe. Jak je przeczytali, włos stanął im dęba. Treść wskazuje, że ktoś życzy im śmierci. Podobne wiadomości miało dostać też kilku dziennikarzy. Donald Tusk postanowił ujawnić treść maila. Jego treść odczytał, a nagranie wrzucił do internetu.

Tusk nie zapomniał też zauważyć, że do wydarzenia doszło dokładnie w dniu, gdy zamordowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz skończyłby 56 lat. – Jesteś za to bezpośrednio odpowiedzialny, jako szef obozu władzy i jako wicepremier do spraw bezpieczeństwa – stwierdził bez zastanowienia lider PO Donald Tusk.

Szef PO wskazuje winnego: „Nie damy się zastraszyć”

Wpakuję Ci nóż desantowy w brzuch, jak Stefan Wilmont temu (tu wulgaryzm) Adamowiczowi – brzmiał cytat z wiadomości mailowej odczytany przez Tusk. To jedna z wielu wiadomości, jakie politycy dostali mailem. Co gorsza, w jednym z nich znaleziono bulwersujące fragmenty skierowane do legendy Powstania Warszawskiego Wandy Traczyk-Stawskiej. Również jej nadawca wiadomości groził śmiercią.

– Ją też zabiję przed 11 listopada, pomogę oczyścić mój kraj, zostanę bohaterem jak Stefan Wilmont – czytamy w mailu. Wiadomość kończy się jeszcze mocniejszym stwierdzeniem: – Jesteś skazany na śmierć za zdradę ojczyzny. Wyrok wydano w imieniu Polski podziemnej – słyszymy na nagraniu upublicznionym przez Tuska.

W ostatnich miesiącach Donald Tusk wiele razy dostawał podobne wiadomości. Jego zdaniem w Polsce narasta nienawiść i agresja, a momentami również przemoc, którą – jak uważa – nakręca partia rządząca.

Jarosławie Kaczyński, (…) jesteś odpowiedzialny za narastanie tej fali, za rosnący niepokój, rosnący strach. Nie zostawimy tej sprawy, nie będziemy milczeć i wiedz jedno – nie damy się zastraszyć – stwierdził były premier.

elżbieta II w szpitalu królowa stan zdrowia

Elzbieta II wyszła ze szpitala. Pokazano zdjęcie. Jest też oficjalny komunikat pałacu

sytuacja na granicy z białorusią czy polsce grozi wojna msz granica polsko-białoruska przekroczenie granicy zielone ludziki

PILNE! Uzbrojeni żołnierze Białorusi przekroczyli granicę z Polską. Komunikat MSZ