w ,

Jak urządzić biuro na niewielkiej powierzchni użytkowej?

Pierwszym pomysłem na aranżację domowego biura na małej powierzchni jest ustawienie biurka do pracy pod oknem.

jak urządzić biuro na małej powierzchni

Przy dziennym świetle dobrze się pracuje, a widok z okna może działać inspirująco. Osoby, które bazują na kreatywności i cenią możliwość spojrzenia w dal w poszukiwaniu nowych pomysłów, będą tym rozwiązaniem zachwycone. Dodatkowym atutem takiego ustawienia będzie wykorzystanie powierzchni na parapecie okiennym. 

Miejsce do pracy przy oknie

Dobierz wysokość biurka do poziomu, na którym jest umieszczony parapet okienny. Dzięki temu połączeniu zyskasz więcej miejsca do pracy lub przechowywania potrzebnych dokumentów. Jeżeli nie uda się uzyskać idealnie tego samego poziomu nic straconego.

Pod oknem można ustawić różne akcesoria, a cały blat biurka przeznaczyć na pracę przy komputerze. Dzięki temu, że fotel biurowy ma regulację wysokości, bez trudu znajdziesz  odpowiednie siedzisko.

W sklepach z meblami można kupić biurka, które mają odpowiednio gruby blat lub specjalne wgłobienia. Do pracy można także zaadaptować designerską konsolę, biurko – toaletkę lub nieduży stół. To jeden ze sposobów na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni do pracy przy zachowaniu spójności ze stylem mieszkania.

Fotel biurowy do domu

Według badań niemal 70 proc. pracy wykonujemy na siedząco. Długie godziny przy komputerze w nieodpowiedniej pozycji wpływają niekorzystanie na kręgosłup. Dlatego z wyborem krzesła do pracy lepiej nie eksperymentować.

Zdajmy się na fachowców, którzy potrafią zaprojektować taki fotel biurowy, który pozwoli wygodnie usiąść podczas pracy i będzie dobrze wyglądać w domu. Cechy, na które zwrócić uwagę podczas wybierania fotela to:

  • możliwość regulacji wysokości siedziska i kąt nachylenia oparcia;
  • ergonomiczny kształt dopasowujący się do sylwetki pod uciskiem pleców;
  • dodatkowe elementy: podłokietniki i zagłówek, który umożliwia rozluźnienie mięśni szyi, oraz podkolannik, który pozwoli zachować kąt prosty w zgięciu kolan;
  • kółka, które nie rysują podłogi – wybierz model z kółkami pokrytymi masą kauczukową, aby nie zniszczyć paneli lub parkietu..

Kompaktowe biurko 3 w 1

Wśród mebli biurowych o małych gabarytach znaleźć można także funkcjonalne

biurka 3 w 1. W blat do pracy wbudowano regał z dolną szufladą, dając wszystko, co potrzebne, aby dobrze zorganizować przestrzeń do pracy. Na biurku zmieści się komputer, drukarka, dokumenty i zostanie sporo miejsca na różne akcesoria.

Meble typowo biurowe rzadko sprawdzają się w salonie. Dlatego warto zajrzeć do sklepu z meblami do mieszkań i tam znaleźć funkcjonalne wyposażenie do domowego biura.

kamil durczok przyczyny śmierci choroba rak

Ostatnie zdjęcie Kamila Durczoka przed śmiercią. „Jest nam tak bardzo przykro”

piotr gąsowski szpital koronawirus

Piotr Gąsowski trafił do szpitala. Sam wezwał karetkę. „Przyszła kolej na mnie…”