w ,

Były prezydent w szpitalu. Lekarze: „Stan zdrowia uważany za krytyczny”

Brak jedzenia spowodował, że zdrowie byłego prezydenta Gruzji uległo znacznemu pogorszeniu. Lekarze obecnie oceniają jego stan jako wyjątkowo ciężki.

Były prezydent jest w ciężkim stanie i przebywa w szpitalu. Lekarze ujawnili, że stan zdrowia Micheila Saakaszwilego jest obecnie krytyczny. Od prawie miesiąca prowadzi głodowy strajk. Uważa się za politycznego więźnia.

Micheil Saakaszwili w ciężkim stanie. Wszystko przez głodówkę

Micheil Saakaszwili to były prezydent Gruzji, który pełnił tę funkcję w latach 2004-2007 oraz w trakcie drugiej kadencji, czyli w okresie od 2008 do 2013. Po utracie władzy postawiono go przed wymiarem sprawiedliwości i surowo osądzono.

Zdaniem nowej władzy, która przejęła po nim schedę, Saakaszwili miał popełnić wiele nadużyć, dlatego miał zostać aresztowany jak tylko pojawi się w kraju. Zrobił to dopiero po jakimś czasie, kiedy próbował walczyć w wyborach samorządowych. To mu się nie udało, bo natychmiast został zabrany do więzienia.

Strajk głodowy jako forma protestu

Saakaszwili znalazł się za kratkami, z czym się całkowicie nie mógł pogodzić. Rozpoczął więc głodówkę w ramach protestu przeciw ówczesnej władzy Gruzji. Jego zdaniem politycy, którzy przyszli po nim, mieli zamiar rozprawić się z każdym przeciwnikiem prezydenta Rosji Władimira Putina.

Brak jedzenia spowodował, że zdrowie byłego prezydenta Gruzji uległo znacznemu pogorszeniu. Lekarze obecnie oceniają jego stan jako ciężki. Obecnie Saakaszwili przebywa w placówce więziennej, gdzie medycy nie mają możliwości zapewnienia mu podstawowej opieki.

kamil durczok ostatni wpis pis kaczynski

Ostatni wpis Kamila Durczoka w sieci. Dziennikarz ostrzegał Polaków przed katastrofą

pogrzeb kamila durczoka data godzina rodzina oświadczenie

Rodzina Kamila Durczoka wydała pilne oświadczenie. „Nie życzymy sobie…”