w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Morawiecki otrzymał alarmujące wieści. To się dzieje w zastraszającym tempie

To prawdziwy dzwonek alarmowy dla szefa rządu. CBOS podał wyniki najnowszego badania na temat poziomu poparcia dla jego działań. Jest źle.

mateusz morawiecki kondolencje nowicki armia krajowa wyklęty

Jak wynika zadania Centrum Badania Opinii Społecznej ujawnionego przez PAP, w zastraszającym tempie przybywa osób, które deklarują się jako przeciwnicy działań rządu premiera Morawieckiego. To już około 46 proc. badanych. Zwolenników jest z kolei tyle samo, co w poprzedniej edycji sondażu.

Morawiecki ma problem. Szybko przybywa jego przeciwników

30 proc. badanych przez CBOS, czyli dokładnie tyle samo, co w kwietniu, zadeklarowało swoje pełne wsparcie dla osoby rządu Mateusza Morawieckiego. To twardzi zwolennicy jego działań. Niestety w zastraszającym tempie przybywa przeciwników, których według pracowni w maju jest już 46 proc.

Jeśli chodzi o osoby rozczarowane działaniami premiera, stanowi to wzrost tej grupy o 4 pkt proc. w stosunku do kwietnia. Zaledwie 21 proc. badanych stanowi grupa obojętna na to, co się dzieje i to w większości z tej grupy wyłonili się nowi niezadowoleni (3 proc.). Również  3 proc. ankietowanych nie wyraziło jednoznacznego zdania w tym temacie (odnotowano spadek).

W grupach społeczno-demograficznych rząd Mateusza Morawieckiego ma najwięcej zwolenników wśród emerytów – ich udział w tej grupie sięga 50 proc. Poparcie dla urzędującego gabinetu rośnie wraz z wiekiem respondentów – przekazali analitycy CBOS.

Wśród osób powyżej 65. roku życia poparcie dla działań premiera jest największe i wynosi aż 48 proc. Najwięcej zwolenników rządu Zjednoczonej Prawicy pracownia zaobserwowała też wśród osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym (45 proc.), rolników (45 proc.) i ludzi pracujących w prywatnych gospodarstwach rolnych (46 proc.) – wynika z badania.

Najwięcej przeciwników premier ma wśród osób wykształconych

Jak czytamy w komunikacie CBOS, relatywnie najwięcej przeciwników jest wśród osób z wyższym wykształceniem – aż 71 proc. ankietowanych. Wśród kadry kierowniczej i specjalistów mających wyższe wykształcenie przeciwnikami jest aż 73 proc. badanych.

Przeciwni premierowi są też mieszkańcy największych miast, które liczą ponad pół miliona mieszkańców (68 proc.). Jak wynika z sondażu, spore znaczenie ma też religia. Więcej zwolenników premier ma wśród osób deklarujących się jako wierzące i praktykujące.

Eksperci CBOS zapytali też o ogólną ocenę osiągnięć i działalności obecnego rządu od początku władzy, czyli od 2015 roku. Dobre zdanie o rządzie wyraziło 35 proc. badanych (37 proc. miesiąc temu), z kolei złe aż 54 proc. (względem 51 proc. miesiąc temu)

Majowe notowania rządu są kontynuacją pogorszenia, jakie po lutowej i marcowej poprawie obserwowaliśmy w kwietniu – napisano w komunikacie CBOS. Analizę wykonano w dniach od 8 do 18 maja na reprezentatywnej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski liczącej 1056 osób.

Źródło: cbos.pl

Nie żyje dziennikarz z Opola. Zmarł po długiej chorobie. Miał tylko 30 lat

afera wizowa wybory sejm 2023 kandydaci kto startuje

Prezes PiS Jarosław Kaczyński apeluje do Polaków o czujność. „Nie dajcie się nabrać!”