w , ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Premier Mateusz Morawiecki mówi prosto z mostu. To dotknie wszystkich Polaków jesienią

Choć wszyscy snują wakacyjne plany, zagrożenie całkiem nie minęło. Nikt dziś nie nosi maseczek, a za rogiem czai sie kolejna fala koronawirusa.

obostrzenia jesień 2021 lockdown od sierpnia morawiecki
Fot. YouTube / Onet (screen)

Dla większości Polaków, którzy wchodzą z impetem w wakacyjny okres, koronawirus przestał istnieć. To jednak nie oznacza, że zagrożenie COVID-19 minęło, o czym przypomniał premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem przed nami kolejna fala. Kiedy?

Morawiecki zaszczepi się czwarty raz. Przed nami kolejna falą COVID-19?

Szef rządu Zjednoczonej Prawicy poinformował Polaków za pośrednictwem mediów, aby nie bagatelizowali zagrożenia związanego z koronawirusem. Premier zdaje sobie sprawę, że Polacy myślą teraz jedynie o swoich chudnących z powodu wysokiej inflacji portfelach oraz wakacyjnym wypoczynku, ale zagrożenie wcale nie minęło.

Mateusz Morawiecki przestrzegł rodaków, że już jesienią może w Polskę uderzyć kolejna fala koronawirusa. – COVID-19 może wrócić, dlatego zachowujmy zasady sanitarne – zaapelował premier, który jednocześnie wyjawił, że niebawem zamierza przyjąć czwartą dawkę szczepionki.

Przestrzegam dzisiaj wszystkich przed tym, co może się stać jesienią. COVID-19 może wrócić, dlatego zachowujmy zasady sanitarne. To jedna rzecz, ale druga to zaszczepmy się tą trzecią, albo czasami czwartą dawką. Ja sam za kilka tygodni chcę przyjąć czwartą dawkę – powiedział premier Morawiecki. Słowa te padły w treści podcastu „Przygody Przedsiębiorców„.

„Przestrzegam przed tym, co może się stać jesienią”

Czy w związku z tym, co mówił premier, rząd rozważa ponowne wprowadzenie obostrzeń? Czy Polacy jeszcze w ogóle będą na to zwracali uwagę? Zdaniem premiera taka szansa istnieje, choć ma nadzieję, że do tego nie dojdzie. Zdaje sobie sprawę, że społeczeństwo jest już koronawirusem mocno zmęczone.

Szef rządu pytany był też o jego zdanie na temat wprowadzanych w przeszłości lockdownów i obostrzeń. Jak przyznał, rząd jako tako poradził sobie ekonomicznie z kryzysem, a bezrobocie drastycznie nie wzrosło. Udało się też zachować przyzwoity poziom wzrostu PKB, który niestety z powodu wojny na Ukrainie mocno spadnie.

Premier Morawiecki zachwalał też wprowadzone tarcze antykryzysowe, dzięki którym – jego zdaniem – udało się uratować wiele miejsc pracy w tym trudnym czasie. Obecnie statystyki koronawirusowe nie są niepokojące. Polska ma średnio 60 zakażeń na dobę. W ostatnich 24 godzinach nikt z powodu COVID-19 nie zmarł.

Źródło: Polskie Radio, YouTube

tekken mistrzostwa polski

Mistrzostwa Polski w Tekkena coraz bliżej

Nie żyje lider znanego zespołu rockowego. Przyczyna śmierci nie została ujawniona