w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Niezaszczepieni nie kupią alkoholu. Nowy, wzbudzający kontrowersje pomysł rządu

Doradcy premiera Morawieckiego do spraw walki z koronawirusem (wielu już go opuściło) nie ustają w wymyślaniu kolejnych rozwiązań uderzających w antyszczepionkowców.

horban doradca premiera zakaz przemieszczania się nowe obostrzenia 20 marca
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera

14 stycznia rozsypała się praktycznie cała Rada Medyczna doradzająca premierowi Mateuszmowi Morawieckiemu. Pozostał w niej jednak profesor Andrzej Horban, który wpadł na nowy pomysł na to, jak zmusić obywateli do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Zakaz sprzedaży alkoholu niezaszczepionym. Andrzej Horban o nowym pomyśle

Choć został niemal sam na placu boju w roli doradcy premiera Mateusza Morawieckiego, nie poddaje się w wymyślaniu kolejnych sposobów na zachęcenie ludzi do zaszczepienia się. Poprzednie pomysły nie wypaliły, więc w tym przypadku pewnie będzie podobnie.

Tym razem receptą na zmuszenie obywateli naszego kraju do szczepień przeciwko COVID-19 ma być… zakaz sprzedaży alkoholu. Widocznie zdaniem profesora Polacy nadużywają trunków wysokoprocentowych i to by był najlepszy sposób na uderzenie.

Nie wiadomo, czy z tego pomysłu coś wyjdzie, bo rząd nie słucha doradców koronawirusowych. Dali oni temu wyraz 14 stycznia, gdy 13 z 17 ekspertów zasiadających w Radzie Medycznej postanowiło rzucić papierami i odejść.

Zakaz sprzedaży alkoholu niezaszczepionym. Andrzej Horban o nowym pomyśle

Podowem rozsypania się ciała doradczego było – jak stwierdzili eksperci w nim zasiadający – brak reakcji na rekomendowane zmiany w obostrzeniach. Rząd swoje, doradcy swoje. Nie chcieli być więc dłużej ignorowani przez Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Całą sytuację postanowił skomentować prof. Andrzej Horban, który zdecydował się pozostać w Radzie. W rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski przyznał, że kolegów, którzy opuścili premiera, całkowicie rozumie i popiera.

Szef Rady Medycznej przyznaje też, że jest zmęczony ciągłym nawoływaniem ludzi do szczepień. Są to oczywiście wołania na pustyni, których nikt nie słucha. Dlatego też postanowił zarekomendować szefowi rządu rozwiązanie, które sprawdziło się w Kanadzie.

Kanada jakiś czas temu wprowadziła zakaz sprzedaży alkoholu osobom niezaszczepionym. W Polsce to by mogło się sprawdzić. – Zakaz alkoholu zapewne skłoniłby część Polaków do zaszczepienia się. To mogłoby w Polsce przynieść pewien efekt – przyznał Horban.

Źródło: WP

darmowe gry online bez instalacji

Darmowe gry online dla każdego. Jak grać bez rejestracji i pobierania?

dennis thomas kool and the gang saksofonista nie żyje znany muzyk

Nie żyje uczestnik „Mam talent” i „Must be the Music”. Agnieszka Chylińska była nim zachwycona