w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Skarbówka odda Polakom ponad 3 tys. zł. Trzeba zdążyć przed końcem roku

Kto myśli o swojej przyszłości, dostanie zwrot od skarbówki. Co należy zrobić? Na pewno trzeba się postarać dopełnić formalności do 31 grudnia.

ikze limit 2021 20211 nowe limity ranking

Nawet 3 tys. zł ulgi podatkowej moga dostać na konto osoby, które regularnie myślą o swojej przyszłości i odkładają pieniądze na emeryturę używając tzw. Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).

IKZE. Nawet 3 tys. ulgi podatkowej. Trzeba zdążyć przed 31 grudnia

Z takiej możliwości odliczenia ulgi można skorzystać pod warunkiem, że pieniądze wpłacimy na IKZE do 31 grudnia. Konto Zabezpieczenia Emerytalnego pełni funkcję nie tylko oszczędnościową, ale też pozwala na skorzystanie z dodatkowej podatkowej ulgi. To spore pieniądze, które należy odliczyć od podatku PIT przy rocznym rozliczeniu.

Co ciekawe, wpłata na IKZE może być dokonana jednorazowo w ciągu roku. Od nas zależy, ile i kiedy wpłacimy pod warunkiem, że nie zrobimy tego ponad ustawowy limit. Takie konto pozwala w każdym roku oszczędzania zapłacić fiskusowi niższy podatek dochodowy.

Jesteśmy wprost nagradzani za oszczędzanie z myślą o naszej przyszłości, bo konkretne finansowe korzyści mamy już w przyszłym, kolejnym roku po wpłacie – komentuje Damian Burcon, regionalny manager ds. sprzedaży w Generali Investments TFI.

Limity wpłat na Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Przy wpłatach na IKZE obowiązują nas roczne limity wpłatt. Każdego roku wysokość podaje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. W 2021 roku jest to 6 310,80 zł, a dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą – 9466,20 zł.

W przyszłym roku stawki będą wyższe – kolejno 7106,40 zł oraz 10 659,60 zł dla przedsiębiorców. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba wpłacić dokładnie tyle. Można mniej, ale już nie ponad limit.

IKZE jest rozwiązaniem, które nie obliguje oszczędzającego do określonej częstotliwości czy wysokości wpłat. Natomiast korzyści płynące z uzupełniania limitu nie są oddalone w czasie i możemy je odczuć już za kilka miesięcy – podkreśla ekspert Generali Investments TFI.

Przy wpłacie całego limitu w ciągu roku i rozliczania się w najwyższym progu podatkowym można liczyć na ulgę w kwocie ponad 3 tys. zł.

dawid kubacki nie żyje phishing facebook

Dawid Kubacki nie żyje? „Mrożące krew w żyłach nagranie” krąży po sieci. Przestrzegamy

zasiłek chorobowy 2022 zmiany zus rewolucja w zasiłkach

Potężne zmiany w zasiłkach. ZUS wprost mówi o rewolucji. Kogo dotknie?