w ,

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Adam Niedzielski przerażony sytuacją w szpitalach. „To jest scenariusz katastroficzny”

W trakcie rozmowy z RMF FM, minister zdrowia Adam Niedzielski wyraził swój głęboki niepokój. Jego zdaniem jesteśmy u progu katastrofy.

obostrzenia konferencja ministra zdrowia wesela 2021 otwarcie przedszkoli i żłobków nowe obostrzenia od 19 kwietnia
Fot. YouTube (screen)

3 stycznia podano nowe dane na temat zakażeń koronawirusem. Odnotowano kolejne ponad 6 tys. przypadków. To więcej, niż tydzień temu. Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego możemy mieć do czynienia z rozpoczęciem piątej fali epidemii w Polsce.

Niedzielski o tym, co go niepokoi. Polska znów odnotowuje przyrost chorych

To jeszcze nie efekt świąt i sylwestra – stwierdził minister Adam Niedzielski. Faktycznie liczba zakażeń może wzrosnąć drastycznie już za około tydzień, co będzie efektem rodzinnych spotkań w Boże Narodzenie i Nowy Rok. Szef resortu zdrowia jest wyraźnie zaniepokojony sytuacją w szpitalach.

To co jest najbardziej niepokojące, to fakt, że jest to trzeci dzień z rzędu, kiedy mamy z powrotem przyrosty, bo do tej pory odnotowywaliśmy same spadki. Także te trzy dni ostatnie są bardzo niepokojące – ujawnił Adam Niedzielski dziennikarzom RMF FM.

Minister wskazał też na wysoką liczbę zajętych łóżek w szpitalach. To cały czas około 20 tys. ludzi potrzebujących hospitalizacji. – Wystartowanie z takiego poziomu z piątą falą to scenariusz katastroficzny – stwierdził zaniepokojony Niedzielski.

Zawiedź nowych obostrzeń. Na celowniku galerie handlowe i szkoły

Jeżeli trend wzrostowy się umocni i będzie widać, że epidemia na nowo się rozwija, wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Nowe decyzje mogą zostać ogłoszone już 7 stycznia. Wszystko zależy od liczby zajętych łóżek w szpitalach.

Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu mniej więcej ok. 20 tys. łóżek, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające – ostrzegł Niedzielski.

Adam Niedzielski zaznaczył również, że Polska ma przed sobą ostatnie chwile przed całkiem nową, groźniejszą sytuacją epidemiczną. – Należy się liczyć, że każdy z nas jest nastawiony na kontakt z omikronem – stwierdził. To oznacza, że przed nami mogą być drastyczne wzrosty zachorowań.

ziobro tusk inflacja drożyzna ceny gazu twitter

Ziobro zabrał głos w sprawie drożyzny. „Polacy muszą dziś płacić wysokie rachunki”

drożyzna 2023 ceny prądu podwyżki 40 procent inflacja

Wiceminister w rządzie PiS o tarczy antyinflacyjnej. „Nie wyhamuje inflacji”