w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ

Polski Ład. Rodzice będą zrozpaczeni. Stracą rozwiedzeni i żyjący bez ślubu

Polski Ład to wyższe podatki dla milionów pracujących Polaków. Ale stracą też spore grono rodziców w Polsce.

polski ład ulga podatkowa podatki pit rozwiedzeni bez ślubu

Polski Ład miał być programem solidarnym, na którym Polacy zyskają. Niestety z każdym dniem dowiadujemy się, że poza podwyżkami podatków i realnymi stratami nie ma tam wiele zalet. Właśnie się okazało, że również rodzice korzystający z dodatków socjalnych będą podzieleni na lepszych i gorszych.

Rozwiedzeni i żyjący bez ślubu stracą na Polskim Ładzie. Koniec ulgi podatkowej

Rząd postanowił podzielić rodziców i ich dzieci na lepszych i gorszych. W ramach Polskiego Ładu przepisy zakładają, że na więcej dodatków socjalnych będą mogli liczyć rodzice po ślubie. Stracą z kolei rozwiedzeni i żyjący na tzw. „kocią łapę„.

1000 plus dla rodziców samotnie wychowujących dzieci i żyjących bez ślubu będzie obniżone o połowę. Z kolei małżeństwa same będą musiały zdecydować, czy kwotę równą 12 000 zł na drugie i kolejne dzieci chcą dostać na konto w 12 ratach po 1000 zł, czy 24 ratach po 500 zł.

Preferencyjne opodatkowanie tylko dla jednego z rodziców

To jednak nie koniec zmian. Polski Ład zmienia ulgę, która od lat dotyczy osób samotnie wychowujących dzieci. Umożliwia ona rodzicowi rozliczanie się z dzieckiem, co pozwala obniżyć podatki. To zostanie niestety uszczelnione.

Polski Ład, poza wyższymi podatkami, wprowadza wiele zmian w ulgach. Do skorzystania z preferencyjnego opodatkowania z dzieckiem będzie miał prawo już tylko jeden rodzic. Uderzy to w rodziców będących po sprawie rozwodowej albo w tych, co żyją bez ślubu.

Źródło: Radio ZET

horoskop 2022 wszystkie znaki zodiaku

TYLKO U NAS! Horoskop na 2022 od wróżki Cesarii. Te znaki zodiaku powinny mocno uważać!

nauczyciele pensje polski ład obniżka

Wielka afera z Polskim Ładem. Nauczycielom i policjantom pensje spadły nawet o 600 zł