w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA!

PILNE. Rosyjscy spadachroniarze wylądowali 180 km od Warszawy! Trwa przerzut wojsk

Jak twierdzą prestiżowe zagraniczne media, Rosja jest bliska wywołania pełnego konfliktu z Ukrainą. Każdy dzień przynosi kolejne bardzo niepokojące wieści.

rosja ukraina wojna białoruś putin brześć
W pobliżu granicy z Polską wylądowali spadochroniarze, pojawił się sprzęt ciężki. Fot. Twitter

Niepokojące doniesienia dotyczące konfliktu Rosja-Ukraina. W pobliżu granicy z Polską i zaledwie 180 km od stolicy naszego kraju – Warszawy – wylądował rosyjski batalion spadochroniarzy. Czy Polska jest bezpieczna?

Rosyjski desant 180 km od Warszawy. Coraz goręcej na linii Putin-NATO

Jak twierdzą prestiżowe zagraniczne media, Rosja jest bliska wywołania pełnego konfliktu z Ukrainą. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez magazyn „Foreign Affairs” Władimir Putin chce rozpocząć inwazję od zajęcia Donbasu i terenów sąsiednich.

Kreml stawia sprawę jasno. Celem operacji wojskowej jest doprowadzenie do upadku Ukrainy i przejęcie nad nią kontroli. To może nie być jednak takie proste, bo kraje NATO cały czas dostarczają Ukrainie profesjonalne i nowoczesne uzbrojenie przeciwpancerne.

Ukraina ma upaść, a Putin chce przejąć nad nią całkowitą kontrolę. Ma obawy, że sojusz NATO przyjmie ten kraj do swoich struktur.

W najbliższym czasie możliwe są różne scenariusze, w tym atak na pełną skalę i niepodległość Donbasu, inwazja na wschodzie kraju i dalsza okupacja, a w najgorszym wypadku uderzenie na cały kraj z wielu stron jednocześnie.

Na Ukrainę dotarło 300 ręcznych amerykańskich wyrzutni przeciwpancernych Javelin, które bardzo dobrze radzą sobie w starciu z rosyjskimi czołgami. Może to być sprzęt, który w trakcie konfliktu pozwoli Ukrainie skutecznie się bronić.

Dyplomacja już nie działa. Czy grozi nam wojna?

Władimir Putin nie chce podjąć rozmów i iść na ustępstwa. To powoduje, że z każdym dniem sytuacja jest coraz bardziej napięta. Zaniepokojeni są też obywatele Polski, którzy od 2 dni obserwują pociagi transportujące amerykańskie czołgi, co można zobaczyć na poniższym nagraniu.

Putin cały czas gromadzi wojsko przy granicy z Ukrainą, obecnie stacjonuje tam nawet 100 tys. żołnierzy. Ostatecznym celem może być jednak wieloletnia okupacja tego kraju i przejęcie kontroli nad szlakami, które dadzą prezydentowi Rosji szanse na atakowanie kolejnych terenów.

W graniczących z Polską Brześciu (Białoruś) rozlokowano już cały batalion sił powietrznodesantowych. Są to oczywiście wojska rosyjskie. Miasto znajduje się tuż przy granicy z Polską.

W pobliżu naszej granicy pojawiły się również wozy bojowe i wojskowe ciężarówki. Na terenie Białorusi pojawił się podobno dowódca 27. Pułku powietrznodesantowego wojsk Putina. Pociąg z rosyjskimi pojazdami powietrznodesantowymi przybył do Brześcia w ostatnich godzinach.

Zdjęcie z białoruskiego Ministerstwa Obrony Narodowej pokazuje ppłk Drozdowa, dowódcę 217 pułku lotniczego. Oficjalnie wojsko oraz sprzęt gromadzony ma być z powodu ćwiczeń o nazwie „Związkowa Stanowczość„. Ja podają dziennikarze Zerkalo.io, na Białorusi znajdują się również opancerzone pojazdy Tigr, transportery opancerzone MT-LB a także bojowe wozy piechoty BMP-3 i czołgi T-80.

Źródło: CIT

kaczyński wywiad interia obowiązkowe szczepienia

Jarosław Kaczyński cały w nerwach. Wystraszył Polaków. „Jestem w stanie pójść na całość”

bill withers nie żyje

Nie żyje znany muzyk disco-polo! „Zostawiłeś po sobie ogromną pamiątkę…”