w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF OMGOMG

Fatalna wiadomość dla emerytów! Waloryzacja w marcu będzie dramatycznie niska. Rząd ujawnił…

Koszty życia, opłat i rosnące w ogromnym tempie ceny żywności powodują u seniorów paliptacje serca. Niestety, ale tegoroczna waloryzacja nie rozwiaże ich problemów.

Te informacje na pewno nie ucieszą emerytów, którzy patrząc na rosnące koszty życia z utęsknieniem wypatrują marcowej waloryzacji. Ta ma być o wiele niższa, niż wszyscy pierwotnie zakładali. Seniorzy będą zmuszeni sobie jakoś radzić z drożyzną, bo rząd im nie pomoże.

Waloryzacja emerytur 2022. Ile dostaną seniorzy?

Budżety seniorów w ostatnich miesiącach są przez rzeczwistość mocno testowane. Ile jeszcze wytrzymają seniorzy? Okazało się, że ani Polski Ład, ani inne dodatki nie rozwiązują problemu niskich świadczeń. Rosnące koszty życia coraz bardziej przytłaczają emerytów.

Seniorzy nie mogą doczekać się marcowej waloryzacji, ale okazuje się, że nie ma specjalnie na co czekać. Waloryzacja emerytur 2022 będzie dramatycznie niska i nie pozwoli na wiele. Powodem jest mocno rosnąca inflacja, a wraz z nią opłaty i ceny dosłownie wszystkiego.

Średnia pensje w ubiegłym roku wzrosła – według wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego – o 9,6 proc., co dało kwotę równą 5662,53 zł. To między innymi ta kwota decyduje o tym, o ile zostaną w marcu zwaloryzowane świadczenia seniorów.

Jeśli doniesienia się potwierdzą, to emeryci mogą liczyć jedynie na wzrosty świadczeń o około 5,5 proc. To nawet nie połowa tego, ile wynosi inflacja, co powoduje, że emeryci i tak będą mocno w plecy, a ich sytuacja finansowa się nie poprawi.

Waloryzacja emerytur 2022. Tabela netto

Im mniej ma emeryt, tym mniej dostanie. Nie ma sprawiedliwości. Na 100 zł więcej miesiecznie mogą liczyć jedynie nieliczni, czyli tacy, co dziś dostają z ZUS niecałe 2 tys. zł. Z kolei nawet 150 zł więcej dostaną seniorzy, którzy już teraz mają emeryturę w wysokości 2,7 tys. zł. Ci jednak tracą co nieco na Polskim Ładzie.

Jeśli emeryt ma szczęście, i jego świadczenie przekracza 3 tysiące złotych, to w marcu dostanie nawet 170 zł więcej. Kiedy będzie znany ostateczny wskaźnik waloryzacji? Prawdopodobnie poznamy go jeszcze w lutym, a pieniądze trafią na konta seniorów wraz z wypłatą marcową.

Nie da się ukryć, że wskaźnik, o którym mowa, jest dramatycznie niski i nie pozwala gonić rosnących dwukrotnie szybciej cen w sklepach. Nadchodzą złe czasy dla seniorów. Znów będą musieli zacisnąć pasa. Tak trudna sytuacja może potrwać jeszcze dobre dwa lata.

  • 1 025 zł emerytury oznacza zysk 56,38 zł
  • 1 270 zł emerytury oznacza zysk 69,85 zł
  • 1 515 zł emerytury oznacza zysk 83,30 zł
  • 1 700 zł emerytury oznacza zysk 93,50 zł
  • 2 000 zł emerytury oznacza zysk 110,00 zł
  • 2 500 zł emerytury oznacza zysk 137,50 zł
  • 3 069 zł emerytury oznacza zysk 168,79 zł
  • 3 400 zł emerytury oznacza zysk 178,00 zł
  • 4 050 zł emerytury oznacza zysk 222,75 zł

monika richardson wiek nowy partner instagram

Monika Richardson o szczepionkach na COVID-19. „Udawanie jest głupie i naiwne”

znęcanie psychiczne gdzie zglosic

Znęcanie psychiczne – po czym je rozpoznać?