w ,

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Putin ponosi ciężkie straty! Ukraińcy ujawnili, ile wojska straciła Rosja. Włosy stają dęba

Stany Zjednoczone potwierdziły oficjalnie, że wojna na Ukrainie nie idzie po myśli Putina. Straty są ogromne. Co teraz zrobi przywódca Rosji?

rosja straty wojna na ukrainie
Fot. Twitter / @worldonalert

Zgodnie z doniesieniami wojsk ukraińskich, straty Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej są przeogromne. To dopiero początek inwazji Putina na Ukrainę, a można śmiało powiedzieć, że przywódca Rosji ma problem.

3 dni wojny na Ukrainie, a Rosja poobijana jak nigdy

AKTUALIZACJA 5 MARCA. Wojsko Putina traci wiele samolotów. Tylko w ciągu ostatniej dobry Ukraina strąciła jeden Su-30SM, Su-34, trzy sztuki Su-25, dwa śmigłowce Mi-24/35 oraz jeden śmigłowiec Mi-8 i dron 1 Orlan-10 UAV.

Według stanu na godzinę 7:00 czasu polskiego 26 lutego Rosja miała w trakcie trzech dni ataku na Ukrainę stracić 26 samolotów samoloty, 8 śmigłowców, 102 czołgi, 536 innych pojazdów opancerzonych, 15 systemów artyleryjskich, 17 pojazdów logistycznych oraz nawet 3,5 tys. żołnierzy (w tym część znajduje się w niewoli).

Na ile są to dane wiarygodne? Trudno powiedzieć, ponieważ podaje je ukraińskie wojsko. Tak czy inaczej straty rosyjskie są wyjątkowo duże.

Najbardziej dotkliwym dla Putina była strata dwóch samolotów transportowych Ił-76 w nocy z 25 na 26 lutego. W samolotach tych znajdowali się spadochroniarze oraz zaopatrzenie.

Straty wojsk rosyjskich liczone są nawet na tysiąc żołnierzy w ciągu dwóch ostatnich dni. To tempo, w jakim Rosja nie traciła ludzi w żadnym z ostatnich konfliktów, w jakim brała udział.

Putin na Uralu? Rosja traci pojazdy i żołnierzy. Nawet 200 osób w niewoli

Ukraińcy twierdzą, że zaledwie w jeden dzień jeden z pilotów MiG-29 zapracował sobie na tytuł asa przestworzy. Mówi się na niego, że jest „Duchem z Kijowa„.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami sam zestrzelił łącznie sześć maszyn wroga, w tym myśliwiec wielozadaniowy Su-35. Do tych rewelacji należy jednak podchodzić z pewną dozą rezerwy.

W internecie widzimy też całą galerię zdjęć i filmów uszkodzonych, zniszczonych lub porzuconych przez rosjan czołgów T-72B3, T-80BWM i pojazdów opancerzonych.

Nie wiadomo, czy wszystkie te liczby są wiarygodne w 100%, ale nawet Stany Zjednoczonej potwierdziły, że w tej inwazji Putin ponosi ogromne straty. Wokół wojny na Ukrainie trwa wojna informacyjna, dlatego należy do wszystkich informacji podchodzić z lekką dozą nieufności.

Ich Troje. Nie żyje Andrzej Łągwa. Cały zespół pogrążony jest w żałobie

alex konanykin milioner nagroda za putina

Za głowę Putina wyznaczono nagrodę pieniężną. Ile można dostać za zabicie dyktatora?