w

KOCHAM TO!KOCHAM TO! HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Gigantyczny wojskowy dron od wielu godzin lata nad Polską. Można obserwować go przez internet

Nad naszą wschodnią granicą trwa od wielu godzin patrol amerykańskiego drona. Nie zobaczymy go gołym okiem, ale możemy analizować jego lot przez internet.

amerykański dron nad polską
Fot. U.S. Air Force photo by Bobbi Zapka; adsbexchange.com

Amerykanie w ramach NATO nieustannie obserwują naszą wschodnią granicę i patrolują niebo nad Polską. Dzięki temu możemy spać spokojnie. Osoby zainteresowane wojskowymi samolotami poruszającymi się nad naszymi głowami mogą obserwować je przez internet.

Amerykański dron nad Polską. To RQ-4 Global Hawk

Lata bardzo wysoko i nie sposób zobaczyć go gołym okiem. To amerykańki, bezzałogowy statek powietrzny (dron) produkowany przez firmę Northrop Grumman. Może obserwować naszych sąsiadów bez przerwy, przez 24 godziny z wysokości aż 20 km. Cały czas przygląda się temu, co dzieje się na Białorusi i na Ukrainie.

Aby zobaczyć, jak wielka to maszyna, wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie.

global hawk nad polską
Fot. NATHAN LIPSCOMB/U.S. AIR FORCE

Global Hawk to bardzo duży dron zawierający na swoim pokładzie najnowocześniejsze technologie wojskowe. Nie widać go gołym okiem, jest też jednocześnie trudny do wykrycia i zestrzelenia przez wrogie wojska.

FlightRadar24 military. Zobacz samoloty wojskowe na żywo

Na jego pokładzie można umieścić do 1,5 tony specjalistycznego sprzętu, w tym czujniki elektrooptyczne, na podczerwień oraz radiolokatory.

Dron zwiadowczy RQ-4 Global Hawk przyleciał do nas aż znad Malty tuż po starcie z amerykańskiego lotniskowca USS Harry Truman. Celem lotu nad Polską jest nieustanne obserwowanie ruchów wojsk białoruskich. Po niemal dobie nieustannej obserwacji ta bezzałogowa maszyna powróci na lotniskowiec.

Lot amerykańskiego wojskowego drona można obserwować on-line na portalu FLIGHTRADAR24 albo na alternatywnej mapie TUTAJ.

dmuchane zjeżdżalnie wynajem

Czy dmuchane zjeżdżalnie są bezpieczne?

wojna na ukrainie kwaśniewski onet

Wojna na Ukrainie. Aleksander Kwaśniewski jest zdruzgotany. „Spodziewam się najgorszego”