w ,

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF

Jarosław Kaczyński podjął bardzo ważną decyzję! „Sądzę, że sytuacja do tego dojrzewa”

Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości wojna na Ukrainie stworzyła nową rzeczywistość w polityce. Teraz będzie można otwarcie nazwać wszystko po imieniu.

kaczyński pis urlop katedra wawel grób brata na wawelu miesięcznica smoleńska
Fot. YouTube / screen

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się w radiowej Jedynce, by udzielić wywiadu na temat katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem wiemy dziś na ten temat dużo więcej, a wojna na Ukrainie narzuciła kolejny kontekst. Szef partii rządzącej zapowiedział też podjęcie kroków prawnych w sprawie tego, co się stało w 2010 roku.

Kaczyński o katastrofie smoleńskiej. „Wiemy już bardzo dużo, to był zamach”

W tej chwili wiemy już bardzo dużo o tym, co się stało na lotnisku smoleńskim, i nie mamy żadnej wątpliwości, że to był zamach – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas rozmowy z dziennikarzami Polskiego Radia 1. Zapowiedział też nowe kroki w tym temacie.

Zdaniem Kaczyńskiego już czas, aby Rosja odpowiedziała za swoje czyny. Dlatego, jego zdaniem, sytuacja dojrzała już do tego, aby złożyć wniosek w trybunale w Hadze i tam szukać sprawiedliwości.

– Sytuacja do tego dojrzewa. (…) Jesteśmy w sensie procesowym w dużo trudniejszej sytuacji, ale będziemy, mam nadzieję, ją poprawiać i finał będzie właśnie taki – zapowiada szef partii rządzącej. Zdaniem Kaczyńskiego znowu dzieją się rzeczy dziwne.

Dzisiaj zmarł nagle zastępca Prokuratora Generalnego Marek Pasionek, który był szefem grupy zajmującej się smoleńskiem. (…) My różne rzeczy wiemy, mamy różne przeświadczenia, które się wydają oczywiste, ale z punktu widzenia trybunału karnego przeświadczenia mają niewielkie znaczenie – powiedział prezes PiS. Dlatego własnie konieczne są dalsze prace i zbieranie dowodów.

„Wszystko wskazuje na to, że atmosfera się zmieniła”

O katastrofie smoleńskiej w ostatnich miesiacach nie mówi się już tyle, ale wojna na Ukrainie rzuciła na sprawę nowe światło. W ostatnich dniach wspomniał o tym nawet sam prezydent Ukrainy, który powiedział o milczeniu tych, którzy wszystko wiedzieli.

Kaczyński wspomniał też, że wicepremier Rosji – Rogozin – wprost zapraszał go do Smoleńska i kierował w jego stronę groźby poprzez Twitter. Zdaniem prezesa PiS mamy obecnie całkiem nową sytuację, która ujawniłą nowy kontekst w tej sprawie.

Kiedy w wywiadzie dla BBC mówiłem o możliwości zamachu, to zostałem w trakcie nagrania niezwykle gwałtownie zaatakowany przez dziennikarza. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że ta atmosfera się zmieniła – przypomniał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Temat smoleńskiej katastrofy wróci już 10 kwietnia 2010 r., gdy będziemy obchodzili dwunastą rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Przypomnijmy, że w 2010 roku zginęła 96-osobowa polska delegacja lecąca na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Zginęli wszyscy z prezydentem RP i jego małżonką na czele.

Źródło: PR1, Fakt

cudowny lek na covid tomasiewicz uniwersalny lek na koronawirusa badania

Koronawirus. Ważne zmiany od 1 kwietnia br. Jest komunikat NFZ. COVID-19 będzie traktowany jak…

waloryzacja 2021 tabela netto brutto ile dostaną emeryci podwyżka trzynastka czternastka bieda ostatnia wypłata czternastki

Marcowe przelewy z ZUS wywołują u seniorów wielkie emocje. Chodzi o wysokość „trzynastki”