w ,

Koronawirus. Ważne zmiany od 1 kwietnia br. Jest komunikat NFZ. COVID-19 będzie traktowany jak…

Od 1 kwietnia rząd całkowicie zmienia zasady traktowania koronawirusa i wywołanej nim choroby COVID-19. Jeszcze miesiąc temu straszono nas śmiertelną zarazą.

cudowny lek na covid tomasiewicz uniwersalny lek na koronawirusa badania

Od dziś, tj. 1 kwietnia 2022 roku, Ministerstwo Zdrowia dokonuje zmian w zasadach określających sposoby zlecania i wykonywania testów na COVID-19. To oznacza, że choroba ta nie będzie już traktowana jak śmiertelna zaraza zagrażająca ludzkości, tylko jak zwykłe przeziębienie.

Koronawirus już nie taki straszny. Duże zmiany od 1 kwietnia

Nie, to nie jest żart na prima aprilis. Od teraz o skierowaniu obywatela na test koronawirusowy zdecyduje lekarz pierwszego kontaktu. Nastąpi to po zwykłym badaniu objawów i ogólnego stanu zdrowia.

Ze strony internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia możemy się też dowiedzieć, że zaraza, która miała zagrażać tysiącom ludzi, już nam nie zagraża. Zdaniem NFZ obecnie nie ma już konieczności masowego testowania pacjentów przez wizytą lekarską czy zabiegiem.

Jeśli nawet uzyskamy pozytywny wynik testu na COVID-19, jedyne, co lekarz nam zleci, to samoizolację. Tak samo dzieje się dokładnie w przypadku grypy czy przeziębienia. Co się nagle stało, skoro jeszcze miesiąc temu straszono Polaków milionami chorych na Stadionie Narodowym?

Koniec z obostrzeniami i maseczkami. Czy na zawsze?

Utrzymujący się spadek liczby zakażeń koronawirusem, zniesienie obostrzeń sanitarnych i mniej hospitalizacji związanych z COVID-19 skłoniły Ministra Zdrowia do zmiany polecenia w sprawie zasad finansowania testów w kierunku koronawirusa. Od 1 kwietnia 2022 roku testy w kierunku koronawirusa nie będą finansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Dla pacjentów testy nadal będą bezpłatne – informuje NFZ na stronie internetowej.

Jak się okazuje, również seniorzy nie będą musieli posiadać testu, gdy zdecydują się skorzystać np. z sanatorium. Według zapisów nowego rozporządzenia epidemicznego, każda placówka medyczna od 28 marca nie ma prawa żądać od nikogo negatywnego wyniku testu.

Od 1 kwietnia również rząd zrezygnował z bezpłatnych testów w kierunku COVID-19 w aptekach, laboratoriach i placówkach mobilnych, gdzie robiono wymazy. Wygląda więc na to, że rząd postanowił zakończyć epidemię raz na zawsze.

Źródło: rp.pl

bezsenność przyczyny objawy metody radzenia sobie z bezsennością

Bezsenność. Oto najlepsze, sprawdzone metody, które poprawią jakość Twojego snu

kaczyński pis urlop katedra wawel grób brata na wawelu miesięcznica smoleńska

Jarosław Kaczyński podjął bardzo ważną decyzję! „Sądzę, że sytuacja do tego dojrzewa”