w ,

Czerwony grzyb nad miastem Rubiżne. Wiemy, co Rosjanie zdetonowali w obwodzie ługańskim

Niepokojoące obrazki płyną z miasta Rubiżne w obwodzie ługańskim na Ukrainie. Na profilu NEXTA zamieszczono film przedstawiający potężny wybuch.

czerwony grzyb nad ukrainą
Fot. Twitter / NEXTA

Internet zalały komentarze po tym, jak udostępniono niepokojące nagranie przedstawiające efekty wybuchu. Na niebie ukazał się czerwony grzyb powstały po detonacji, której dopuścili się Rosjanie. Do zdarzenia doszło w obwodzie ługańskim.

Czerwony grzyb nad miastem na Ukrainie. Co się wydarzyło w obwodzie ługańskim?

Te obrazy muszą niepokoić. Rosjanie z powodu braku realnych efektów wojny na Ukrainie po ponad 40 dniach sięgają po wszystkie dostępne metody, by zrobić jak najwięcej szkód. Wczoraj wszyscy zaniepokojeni byli wielkim czerwonym grzybem powstałym po detonacji. Dziś wiadomo już, że wszystkiemu winne są rosyjskie wojska.

Detonacja miała miejsce wmieście Rubiżne w obwodzie ługańskim. Mieszkańcy zostali poproszeni o to, aby nie opuszczać schronów. Kazano też pozamykać wszelkie drzwi i okna w obawie o to, że chmura powstała po wybuchu może zawierać niebezpieczne substancje.

Nagranie przedstawiające moment wybuchu zamieścił w sieci znany z relacjonowania wojny na Ukrainie profil NEXTA. Widać unoszący się wielki czerwony grzyb nad miastem. Uwieczniona została nietypowa, wielka czerwona chmura

Czerwony grzyb nad Ukrainą to efekt wybuchu cysterny z kwasem

O sprawie napisało wiele portali informacyjnym, w tym między innymi RMF24.pl. Tam czytamy, że wybuch spowodowali Rosjanie, którzy ostrzelali cysternę wypełnioną po brzegi kwasem azotowym. Do zdarzenia miało dojść w ostatni weekend.

To właśnie wspomniany kwas sprawił, że nad miejscem detonacji wytworzyła się gigantyczna czerwona toksyczna chmura. Dym był niezwykle gęsty i gryzący. Doniesienia z tego rejonu były wprost dramatyczne.

Na Telegramie lokalnych władz czytamy: – W obwodzie ługańskim nie ocalał żaden obiekt infrastruktury krytycznej ani w ogóle jakiejkolwiek infrastruktury. (…) Rosjanie naprowadzają ogień na sklepy z ludźmi i magazyny z żywnością. Dlatego każdy atak na domy mieszkalne to zaplanowany akt terroru.

Źródło: RMF24, Twitter / NEXTA

putin grozi polsce wojną

Putin stawia Polsce ultimatum. Dał nam czas do 13 kwietnia. Ostre słowa prezydenta Federacji Rosyjskiej

stan zagrożenia nieznane zdjęcia prosektorium ewa kopacz smoleńsk tvp powtórka

Katastrofa smoleńska. Nieznane zdjęcia z prosektorium pokazane w filmie „Stan zagrożenia”