w ,

Minister obrony nie ma złudzeń. „Musimy być przygotowani na to, co niewyobrażalne…”

Zdaniem ministra obrony Austrii obecne czasy do złudzenia przypominają lata trzydzieste ubiegłego wieku, kiedy Hitler krok po kroku dochodził do władzy.

czy rosja zaatakuje polskę wojna

Czy światu znów grozi wielka wojna? Minister obrony Australii nie żadnych złudzeń. Jego zdaniem obecne wydarzenia w Europie pokazują, że możemy mieć powtórkę z lat trzydziestych XX wieku. Czas ten nikomu nie kojarzy się pozytywnie.

III wojna światowa. Minister obrony Australii szykuje się na najgorsze

Żyjemy w czasach bardzo podobnych do lat 30. XX w.. Wtedy było wielu ludzi, którzy później żałowali, że nie zabierali głosu znacznie wcześniej – przestrzegł światowych liderów minister obrony Australii Peter Dutton. Jego zdaniem największym wyzwaniem jest zagrożenie dla pokoju ze strony nie tylko Rosji, ale i Chin.

Australijski szef resortu obrony narodowej stwierdził w rozmowie z mediami, że Chiny od dawna idą wytyczoną przez siebie „bardzo przemyślaną ścieżką„. Jej celem jest dominacja militarna i gospodarcza nad całym globem. Jedyne więc, co pozostaje tzw. Zachodni, to „przygotowanie się do wojny„.

Musimy być realistami, ludzie tacy jak Hitler i inni nie są tylko wytworem naszej wyobraźni, nie jest też tak, że oni odeszli już do historii.

Teraz mamy do czynienia z prezydentem Putinem, osobą, która chce zabijać kobiety i dzieci. To dzieje się w 2022 r. – powiedział stanowczo minister Dutton. Słowa te padły na żywo w trakcie wywiadu telewizyjnego.

„Musimy być przygotowani na to, co jeszcze rok temu było niewyobrażalne”

To nie pierwszy tak smutny wywiad ministra obrony Australii. Nie tak dawno w podobnym tonie ostrzegał świat przed Chinami, które są w stanie zaatakować bronią chemiczną sojuszników jego kraju.

Musimy być przygotowani na to, co jeszcze rok temu było niewyobrażalne – stwierdził stanowczo Peter Dutton. Nie da się ukryć, że w kolejnych dekach to nie Rosja będzie głównym rywalem USA, a właśnie Chiny. Australia od dawna wyraża wielkie obawy przed rosnącymi w siłę Chinami.

Wypowiedzi Duttona nie jest przypadkowa. W Australii obecnie toczy się kampania wyborcza. Jego kraj już inwestuje miliardy dolarów w modernizację sił zbrojnych i ma konkretne plany na najbliższe 10 lat.

Źródło: News.com

cichopek hakiel rozstanie przyczyny

Miasto Kobiet. Hakiel ujawnił przyczynę rozstania z Cichopek. „Gdy już poznałem prawdę, to…”

ile zarabiają kontrolerzy lotów w polsce kontrolerzy lotów wymagania

Ile zarabiają kontrolerzy lotów w Polsce? W taką pensję aż trudno uwierzyć