w , ,

Kredyty znów mocno w górę. Poseł PiS: „Jak się zaciąga kredyty, to się je spłaca”

Stopy procentowe mocno w górę. Kredytobiorcy trzymają się za puste kieszenie, a politycy podchodzą do tematu w bardzo nietypowy sposób.

suski tvn24 kredyty hipoteczne stopy procentowe
Fot. TVN24 (screen)

Każda władza ma swojego Komorowskiego i jego słynne „Zmień pracę, weź kredyt”. Tym razem po fali podwyżek stóp procentowych podobną radę dla Polaków ma poseł PiS Marek Suski. Jego zdaniem jak się wzięło kredyt, to trzeba go spłacić.

Suski jak Komorowski. „Jak się zaciąga kredyty, to się je spłaca”

No niestety, jak się zaciąga kredyty, no to się je spłaca. Państwo przygotowuje pewną pomoc dla kredytobiorców – usłyszeli widzowie stacji TVN24 z ust posła Prawa i Sprawiedliwości Marka Suskiego, gdy był pytany przez dziennikarzy o drożejące kredyty. Raty z powodu inflacji i podwyżek stóp procentowych wzrosły ponaddwukrotnie, ale politycy chyba się tym nie przejmują.

Stopy procentowe znów mocno w górę. Kredytobiorcy drżą o przyszłość

Rada Polityki Pieniężnej walczy z inflacją, która mimo podwyżek stóp procentowych ciągle rośnie. Dziś podniosła stopy o kolejne 75 pkt. Raty kredytów w Polsce rosną w zastraszającym tempie. Niektórzy obywatele oddają bankom ponad 60 proc. swoich dochodów. Rząd ma zamiar wdrożyć pewne elementy pomocy kredytobiorcom.

Oprocentowanie większości kredytów hipotecznych z powodu inflacji wzrosło osiągając krytyczny próg bezpieczeństwa. Wiele osób spłacających kredyty stanie wkrótce przed widmem niewypłacalności.

Inflacja w Polsce przekroczyła już poziom 12 proc., a jej szczyt jeszcze przed nami. Ekonomiści są zdania, że jej poziom może wzrosnąć nawet do 15 proc. Rada Polityki Pieniężnej będzie jeszcze nie raz podnosić stopy procentowe i na takich poziomach pozostaną z nami na dłużej.

horoskop maj 2022

Te trzy znaki zodiaku czekają w maju wielkie zmiany. Czy uda im się przetrwać ten czas?

parada zwycięstwa moskwa 2022 1945

Władimir Putin ujawnił swój żałosny plan na 9 maja. Takiego cyrku chyba jeszcze nie było