w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Rosja testuje gotowość głowic nuklearnych. Ćwiczenia odbyły się tuż przy polskiej granicy

W Obwodzie Kaliningradzkim, tuż przy polskiej granicy, wojska rosyjskie postanowiły przetestować symulację elektronicznego wystrzelenia systemów rakiet balistycznch Iskander.

obwód kaliningradzki wojsko

Jak poinformował portal RMF24.pl, Rosja, tuż przy granicy z Polską, ćwiczyła w ostatnich dniach potencjalny atak balistycznymi rakietami Iskander. Rakiety te zdolne są do przenoszenia ładunków jądrowych.

Obwód kaliningradzki. Wojsko Putina przeprowadziło symulację ataku jądrowego

Dziennikarze portalu RMF24 poinformowali o ćwiczeniach wojsk rakietowych Federacji Rosyjskiej tuż przy naszej granicy. Media powoływały się na oficjalne komunikaty płynące bezpośrednio z rosyjskiego MON.

Wojska ćwiczyły symulowane wystrzelenie rakiet Iskander z terenów bliskich Polsce. Pociski Iskander mają wiele funkcji i mogą przenosić ładunek jądrowy. jądrowe. Z Obwodu Kaliningradzkiego taka rakieta doleciałby do Warszawy w kilka minut. W sumie w manewrach wzięło udział ponad 100 żołnierzy rosyjskich.

Wszelkie tego typu działania Rosji mają na celu przede wszystkim odstraszenie agresora, a w kontekście wojny na Ukrainie tych, którzy jej pomagają. Wszystkie te manewry należy jednak bacznie obserwować, bo zaledwie kilka dni temu w rosyjskiej głównej stacji telewizyjnej pokazywany potencjalny przebieg ataku nuklearnego na Wielką Brytanię, Irlandię czy Francję.

Iskander doleci do Warszawy w… 3 minuty

Ćwiczenia odbywały się tuż przy polskiej granicy w Obwodzie Kaliningradzkim. Żołnierze trenowali w warunkach potencjalnego skażenia radiacyjnego oraz chemicznego. Nie były to więc typowe manewry, bo symulowano warunki przed i po ataku atomowym.

Wyrzutnie rakiet Iskander w Obwodzie Kaliningradzkim są ulokowane od lat. Zasięg tych 7-metrowych pocisków sięga nawet 700 kilometrów. Gdyby Rosja chciała zaatakować nimi Warszawę, to od momentu wystrzelenia rakiety do wybuchu na terenie stolicy miną zaledwie 3 minuty.

jaki portfel do garnituru

Jaki portfel wybrać do garnituru?

papież franciszek szczekanie NATO

Kolejne stanowcze słowa papieża Franciszka. „To zagraża całemu światu”