w ,

PŁACZĘPŁACZĘ

Kolejne stanowcze słowa papieża Franciszka. „To zagraża całemu światu”

Papież Franciszek nie przestaje szokować. Niemal każdego dnia wypowiada na temat wojny na Ukrainie stwierdzenia, które szokują opinię międzynarodową.

papież franciszek szczekanie NATO
Fot. YouTube / Vatican News

Papież Franciszek nie przestaje szokować. Kilka dni temu powiedział, że konflikt to wina NATO, którego szczekanie u bram Rosji zdenerwowało władcę Kremla. Dziś znów głowa Kościoła postanowiła zabrać głos w tej sprawie.

Franciszek. Szczekanie NATO i inne kontrowersyjne stwierdzenia o wojnie

Ta wojna, okrutna i bezsensowna, ma większy wymiar i zagraża całemu światu, nie może nie przemówić do sumienia każdego chrześcijanina i każdego Kościoła – powiedział 6 maja papież Franciszek o wojnie w Ukrainie.

Głowa Kościoła katolickiego nie odniosła się oficjalnie do swoich poprzednich słów o „szczekaniu NATO pod drzwiami Rosji„. Stwierdzenia te wywołały na świecie skandal i oburzyły nawet największych fanów Franciszka.

Słowa padły w trakcie audiencji w Watykanie, gdzie papież spotkał się z członkami Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. – Zanim jeszcze zakończył się kryzys sanitarny, cały świat stanął wobec konieczności zmierzenia się z nowym tragicznym wyzwaniem – trwającą wojną na Ukrainie – przyznał najważniejszy człowiek Watykanu.

Papież apeluje o pojednanie i pracę na rzecz wspólnoty

Franciszek ponownie wyraził przekonanie i nadzieję, że należy mocno się zastanowić nad tym, co właściwie zrobiły światowe Kościoły w tej sprawie. Duchowni powinni zdaniem Franciszka pracować dla „wspólnoty światowej„, ale z powodu barbarzyństwa, z jakim mamy do czynienia na Ukrainie, należy głośno mówić o pojednaniu.

Zdaniem papieża Franciszka powodem konfliktów na świecie jest użyźnianie terenu pod nie poprzez zatruwanie ludzkich serc i lekceważenie podziałów między ludźmi. Głowa Kościoła katolickiego ponownie zaapelowała o to, aby jak najszybciej zakończyć wojnę.

Kilka dni temu falę oburzenia wywołały słowa Franciszka, który stwierdził, że wojnę na Ukrainie być może wywołało „szczekanie NATO pod drzwiami Rosji„. Papieża oskarżano o brak refleksji nad ludobójstwem, z którym mamy do czynienia

Polacy bez wątpienia oczekiwali całkiem innego stanowiska głowy Kościoła. Gdyby na tronie zasiadał Jan Paweł II, to by patrzył na problem całkiem z innej perspektywy. Niestety w Watykanie zasiada obecnie człowiek pochodzący z Ameryki Południowej, gdzie na USA i tzw. Zachód patrzy się bardzo nieufnie.

obwód kaliningradzki wojsko

Rosja testuje gotowość głowic nuklearnych. Ćwiczenia odbyły się tuż przy polskiej granicy

kaczyński pis drozyzna inflacja

Kaczyński zaniepokojony. Będzie rozpad rządu przed wakacjami? „Czas się rozstać…”