w ,

Wykorzystanie zdjęć stockowych w marketingu wizualnym

Zdjęcia stockowe są uważane przez większość marketerów za nieautentyczne oraz za stratę czasu i miejsca. Jednak fotografia seryjna jest nadal szeroko stosowana przez wiele znanych na całym świecie marek. Czemu?

zdjecia stockowe darmowe zarabianie
Fot. materiały partnera

Kiedy wiesz, jak prawidłowo wykorzystać autentyczne i oryginalne zdjęcia z wyspecjalizowanych stron internetowych, tego typu zdjęcia mogą stać się ważnym zasobem w strategii marketingowej każdej firmy.

Zdjęcia stockowe. Jak wykorzystać je w marketingu?

Zdjęcia stockowe wcale nie są nudne i wychodzą z mody. Wręcz przeciwnie, istnieją platformy takie jak Depositphotos, które mogą dostarczyć wiele autentycznych i oryginalnych obrazów, które można dostosować do potrzeb każdego rodzaju biznesu. Oto cztery korzyści płynące z wykorzystania zdjęć stockowych do prawdziwie kreatywnej strategii marketingu wizualnego:

Zdjęcia stockowe są oszczędne – kiedy właśnie uruchomiłeś start-up, bardzo ważne jest kontrolowanie kosztów. Zdjęcia stockowe mogą być ekonomicznym sposobem na opracowanie strategii marketingu wizualnego. Z powodzeniem mogą zastąpić sesję zdjęciową dedykowaną realizowanym przez Ciebie projektom, jednocześnie oszczędzając czas i zasoby.

Możesz używać zdjęć stockowych i zachować swój styl — zaletą witryn z fotografiami stockowymi jest to, że oferują różnorodne obrazy, w tym różne style. Dzięki temu bardzo łatwo będzie Ci zachować wybrany styl i wykorzystać ciekawe zdjęcia, które przekażą pożądany przekaz potencjalnym klientom. Na przykład Depositphotos ma kolekcję ponad 80 milionów zdjęć, które pasują do każdego rodzaju działalności.

Zdjęcia stockowe są dostępne do natychmiastowego pobrania — wielką zaletą zdjęć stockowych jest to, że możesz je pobrać, gdy tylko znajdziesz odpowiedni obraz do wiadomości, którą chcesz wysłać. Dla porównania, w przypadku sesji zdjęciowej trzeba by poświęcić trochę czasu na dokończenie sesji, a następnie poczekać, aż fotograf przetworzy zdjęcia. Kiedy się spieszysz i potrzebujesz szybkiego rozwiązania, najlepszą alternatywą jest użycie zdjęć stockowych.

Wysokie standardy jakości – większość serwisów oferujących zdjęcia stockowe ma bardzo surowe kryteria wyboru zdjęć. Każde zdjęcie musi przejść szereg filtrów dotyczących koloru, jasności i rozdzielczości. Kupując lub pobierając zdjęcie stockowe masz pewność, że zostało ono szczegółowo sprawdzone i wykonane przez profesjonalnego fotografa.

Rodzaje zdjęć stockowych

Istnieją dwa rodzaje zdjęć stockowych, które można wykorzystać w marketingu wizualnym: licencjonowane i nielicencjonowane. W przypadku licencjonowanych zdjęć stockowych zapłacisz opłatę, aby móc pobrać ten obraz.

O cenie takiego obrazu decyduje jego jakość, rozmiar, branża lub ekskluzywność. W przypadku tych zdjęć standardy jakości są bardzo wysokie. Z drugiej strony nielicencjonowane zdjęcia stockowe są korzystniejsze przy ograniczonym budżecie.

Fotografia Stock zasługuje na swoje miejsce w marketingu wizualnym, z wieloma korzyściami. Daje możliwość korzystania z wysokiej jakości zdjęć bez inwestowania w znaczne budżety. Ponadto, wybierając tę opcję, zaoszczędzisz więcej czasu i zasobów.

robert janowski co robi żona jaka to melodia rak tvp

Robert Janowski. Co robi dziś były prowadzący „Jaka to melodia?” Nie uwierzycie

14 emerytura zagrozona kiedy wyplata 2021 obietnice socjalne pis zus

14 emerytura. Rząd podjął ważną decyzję! Nie każdy senior dostanie pieniądze