w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Polacy dali głos. Powiedzieli, co myślą o 800 plus. W rządzie panika i popłoch

Z badania opinii, które przeprowadziła sondażownia IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej” płyną smutne dla PiS wnioski. 800 plus nie będzie hitem wyborów.

800 plus od kiedy składać wniosek
Fot. TVP Info (screen)

Rząd Prawa i Sprawiedliwości i koalicjantów na pewno spodziewał się czegoś innego. Podniesienie 500 plus do 800 plus miało być gamechangerem i hitem w walce o trzecią kadencję. Już teraz jednak widać, że nic z tego nie wyjdzie.

Co Polacy myślą o 800 plus? Nic dobrego

Politycy obozu władzy byli przekonani, że rzucenie kolejnych kwot prosto do portfeli Polaków (tym razem rodzin z dziećmi) sprawi, że poparcie gwałtownie urośnie. Stało się jednak na odwrót, a rodacy powiedzieli, co rzeczywiście o tym myślą.

Zachwytu nie ma, co widać wyraźnie w badaniach opinii. Poznaliśmy właśnie wyniki najnowszego sondażu, które na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita” przeprowadziła w ostatnich dniach pracownia IBRiS. Wnioski są Kaczyńskiego druzgocące.

Jak twierdzą analitycy, obietnica waloryzacji 500 plus nie spotkała się z większym entuzjazmem. Prawie 66 proc. ankietowanych osób stwierdziło, że o wiele lepszym pomysłem byłoby podnoszenie kwoty wolnej od podatku, a nie zabieranie pieniędzy, a potem ich oddawanie. Z kolei niemal 62 proc. badanych oczekuje nowych ulg podatkowych na dzieci.

Lepsza kwota wolna i ograniczenie rozdawnictwa

Waloryzacja 500 plus była dopiero na trzecim miejscu jeśli chodzi o propozycje rodaków w zakresie polityki prorodzinnej. Za tym rozwiązaniem opowiedziało się jednak tylko niespełna 22,5 proc. ankietowanych, co jest dla 800 plus ogromną porażką.

Ku zaskoczeniu aż 53,1 proc. respondentów odpowiedziało też, że 800 plus powinno przysługiwać wtedy, gdy spełnione zostaną określone dochodowe kryteria i nie powinno dawać się pieniędzy wszystkim na lewo i prawo. Nieco ponad 20 proc. ankietowanych w ogóle nie widzi sensu w tym programie. Porażka? Polacy ostatecznie wypowiedzą się przy urnach wyborczych jesienią.

system kaucyjny projekt ustawy

Piwo w butelce podrożeje o 10 zł? Eksperci nie mają już złudzeń. „Chaos i katastrofa”

Międzyzdroje kamera noclegi kamery molo

Nietypowa zabawa dwóch mężczyzn w Międzyzdrojach. Ratownicy pokazali nagranie