w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Masz te aplikacje w telefonie? Jak najszybciej je usuń! Google ostrzega

Użytkownicy telefonów z Androidem znów zostali zaatakowani. Google podało listę niebezpiecznych aplikacji, które należy jak najszybciej usunąć.

google

Google ostrzega! Użytkownicy telefonów z Androidem z przerażeniem przyjęli informacje o kolejnych niebezpiecznych aplikacjach. Podał też listę tych, które należy czym prędzej usunąć.

Aplikacje te zostały już usunięte ze sklepu Google Play. To z niego korzystają użytkownicy telefonów z systemem Android – to większość z nas. Niebezpieczne aplikacje wykorzystywały luki pozwalające na śledzenie nas i wysyłaniu danych na nasz temat do hackerów. Finał może być taki, że np. stracimy pieniądze w banku.

Użytkownik nieświadomy zagrożenia

Trzy niebezpieczne aplikacje wspomniane w komunikacie Google bez wątpienia wykradały wiele informacji o użytkownikach. Wiedziały, jaka jest nasza lokalizacja, poziom naładowania baterii, a nawet jakie pliki mamy na urządzeniu.

Hackerzy poznali też listę naszych innych aplikacji, a nawet zdjęcia z aparatu. Mogli też bez problemu w dowolnym momencie zrobić zrzut ekranu czy poznać hasło do naszego Wi-Fi. Zgodnie z komunikatem aplikacje te mogły śledzić nas od 10 miesięcy.

Google stanowczo ostrzega, że na ataki narażone są nie tylko stare telefony, ale też nowe smartfony, które dopiero co kupiliśmy w salonie. Użytkownicy muszą sami pilnie je odinstalować ze swoich urządzeń, w innym wypadku narażają się na poważne kłopoty.

O jakie aplikacje chodzi?

Złośliwe aplikacje prawdopodobnie są powiązane z jedno z najbardziej znanych i wyrafinowanych grup szpiegowskich. Aplikacje w sklepie Google Play są stale monitorowane, ale i tak co jakiś czas wykrywane są jakieś złośliwe programy. Wszystko więc w naszych rękach.

Aby się upewnić, czy nasz telefon jest zainfekowany złośliwymi aplikacjami, należy wejść w ustawienia systemu Android → Menedżer aplikacji. Tam na liście należy wyszukać podane przez Google nazwy złośliwych „apek” i natychmiast je usunąć. Czego należy szukać na liście? To trzy niebezpieczne aplikacje o nazwach: Camero, FileCrypt i callCam.

Czy można się uchronić?

Nie ma skutecznego w 100 proc. sposobu na uniknięcie kłopotliwych aplikacji. O czym warto zatem pamiętać? Wystarczą proste i codzienne środki ostrożności: aktualizowanie telefonu i aplikacji,     unikanie pobierania nieznanych programów, zwracanie uwagi na uprawnienia wymagane przez aplikacje, tworzenie kopii zapasowych oraz zakup dobrej aplikacji antywirusowej. Ostrożności nigdy za wiele!

Źródło: Google, pomorska.pl

jachty na wynajem chorwacja

Jakie koszty wiążą się z posiadaniem własnego jachtu? Oto zalety jego posiadania

marcin miller gdzie mieszka boys tvp disco polo wiek żona dzieci gdzie mieszka instagram

Marcin Miller wbił szpilę kolegom z branży? Tych słów się nie spodziewali