w ,

To trzeba zobaczyć! Kolejna jednostka Putina zatopiona. To holownik „Wasilij Biech”

Ukraińcy kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i warto ich dozbrajać. Własnie zniszczyli kolejną rosyjską jednostkę pływającą.

wasilij biech holownik flota czarnomorska
Fot. Twitter / Andrey Brichevsky (kchf.ru)

Marynarka Wojenna Sił Zbrojnych Ukrainy dwukrotnie trafiła i zatopiła rosyjski holownik „Wasilij Biech” należący do Floty Czarnomorskiej. Zdaniem wojska ukraińskiego, jednostkę zatopiono w trakcie transportu personelu wojskowego i broni w kierunku Wysy Węży.

Holownik „Wasilij Biech” dołączył do krążownika „Moskwa”. Kolejny trafiony i zatopiony

Jak napisało ukraińskie Ministerstwo Obrony na swoich kanałach w mediach społecznościowych, holownik o wyporności 1605 ton „dołączył do okrętu Moskwa„. Został dwukrotnie trafiony pociskami nieznanego póki co typu. Poniżej można zobaczyć nagranie przedstawiające to zdarzenie.

Na nagraniu widać rakietę, która uderza w holownik. Powoduje ona wybuch. Po chwili w płonącą jednostkę uderza kolejny pocisk. Nagranie wykonano z dwóch perspektyw, w tym z tureckiego drona Bayraktar.

Ukraińcy zatopili w czerwcu kilka rosyjskich jednostek

O udanym ataku na rosyjski holownik pisała między innymi ukraińska marynarka. Jednostka na pokładzie miała umieszczony system obrony powietrznej TOR. Holownik „Wasilij Biech” był częścią rosyjskiej Floty Czarnomorskiej od 2017 r.

Czerwiec to udany miesiąc jeśli chodzi o ukraińskie ataki na jednostki pływające Putina. Na początku miesiąca Ukraina zatopiła dwa rosyjskie szybkie okręty desantowe na Limanie Dniepru i Bohu na południu kraju. Wcześniej zatopiła jeden z najważniejszych okrętów – krążownik rakietowy „Moskwa„.

Obecnie na Morzu Czarnym umieszczone są jeszcze trzy rosyjskie okręty, które zagrażają Ukrainie rakietami dalekiego zasięgu. Odpłynęły one jednak na odległość większą niż 100 km od brzegu w obawie przed rakietami, które Ukraina dostała od krajów NATO.

dr michaels opinie forum maść na łuszczycę

Preparaty Dr Michaels. Opinie. Czy warto kupić te popularne produkty?

Biorą się ostro za kierowców! To będzie przełom. Od 17 czerwca duże zmiany