w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Białoruś znów straszy? Przy granicy pojawiła się dziwna konstrukcja. Wyjaśniamy, co to

Prezydent Białorusi znów przypomniał nam o swoim istnieniu. Na granicy z Ukrainą ustawił coś dziwnego. Internauci nie mogą wytrzymać ze śmiechu.

łukaszenka putin wojna na ukrainie
Fot. TVP Info (za CNN) / screen

Internauci twierdzą, że Aleksander Łukaszenka znów dał o sobie znać. Jakiś czas temu sprawdzał gotowość bojową swojej armii. Teraz rzekomo ustawił na granicy z Ukrainą coś, z czego internauci śmieją się od kilku dni. Zdjęcia dziwnej konstrukcji obiegły internet.

Nietypowa konstrukcja na granicy z Ukrainą. Białoruś postawiła czołg z drewna? Nie do końca

Zgodnie z informacjami wywiadowczymi Białoruś od kilku dni przeprowadza kontrolę gotowości swoich sił zbrojnych. Operacja ta ma się zakończyć jeszcze w tym tygodniu. Trwa wzmacnianie granicy w obwodzie homelskim i brzeskim.

Część wojsk rozlokowano w pobliżu obwodów rówieńskiego i wołyńskiego, czyli w pobliżu Polski. W sieci pojawiły się też wpisy, które sugerowały, że dla zmylenia przeciwnika prezydent Białorusi nakazał ustawianie atrap czołgów.

To, co zwróciło uwagę internautów, to dziwna konstrukcja, którą rzekomo Łukaszenka ustawił na granicy z Ukrainą. Nie wiadomo, w jakim celu powstała, ale cały internet z tego drwi od wielu dni. Okazało się, że to… drewniana atrapa czołgu, którą zbudował mieszkaniec Białorusi.

W celu przeprowadzenia operacyjnych działań kamuflażowych i zademonstrowania swojej obecności, jednostki Sił Zbrojnych Białorusi umieszczają na terenach graniczących z Ukrainą drewniane modele czołgów – powiedział pracownik ministerstwa obrony Ukrainy Aleksander Motuzyanik.

Po chwili poszukiwań udało się potwierdzić, że zdjęcie pochodzi z 2019 roku, a nie z okresu wojny na Ukrainie, z którą mamy teraz do czynienia. Pochodzi z materiału lokalnej telewizji w Tule. Czołg skonstruować miał jeden z mieszkańców miasta.

Nie żyje znana miss. Miała zaledwie 27 lat. Zmarła w szpitalu po prostym zabiegu

Wielka strata! Nie żyje znany piosenkarz. Jego hity wszyscy śpiewają do teraz