w ,

PILNE. Rosyjskie rakiety spadły na galerię handlową. W środku było nawet 1000 osób

Szef władz obwodowych Dmitrij Łunin jest przekonany, że w wyniku bestialskiego ataku Rosji zginęli cywile i to bardzo licznie. To kolejny już atak na cywilów.

krzemieńczuk ukraina atak rakietowy centrum handlowe
Fot. Telegram

Rosjanie ostrzelali rakietami centrum handlowe. W środku przebywało wówczas ponad tysiąc osób robiących zakupy. Hala płonie. Na miejscu są już karetki pogotowia i straż pożarna. Liczba ofiar jest obecnie niemożliwa do oszacowania.

Krzemieńczuk. Atak rakietowy na centrum handlowe pełne ludzi

Ostrzelany obiekt był pełen ludzi robiących zakupy. W pobliżu nie było ani ukraińskiego wojska, ani sprzętu. To kolejny rosyjski akt barbarzyństwa i kolejny przypadek strzelania do bezbronnych cywilów.

Jak ujawnił ukraiński deputowany Oleksij Honczarenko, rakiety spadły bardzo precyzyjnie w niezwykle zatłoczone miejsce. Celem prawdopodobnie było zabicie jak największej liczby niczego nie spodziewających się ludzi.

Rosjanie zaatakowali galerię handlową Amstor. Zaledwie 300 metrów dalej znajduje się również zatłoczona w ciągu dnia stacja kolejowa. Materiał filmowy z pożaru tuż po ataku można zobaczyć poniżej.

W budynek trafiły prawdopodobnie dwie rakiety były to rakiety nowego typu  Rosjanie celowo przeprowadzili atak w godzinach popołudniowych, kiedy w tym centrum handlowym jest szczególnie tłoczno.

Po godz. 23 czasu polskiego ustalono, że liczba osób zaginionych po rosyjskim ataku rakietowym na Krzemieńczuk wynosi 40 osób.

Źródło: Telegram, Belsat.eu

dopłaty do węgla dla kogo

Dopłaty do węgla 2022. Dla kogo program? Kto dostanie pieniądze? Ustawa mówi jasno

900 plus zamiast 500 plus dla kogo od kiedy

Co będzie z 500 plus? Nowe wieści nie spodobają się rodzicom. Koniec złudzeń