w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Ciężarówki z głowicami nuklearnymi na autostradzie. Ujawniono zdjęcia. W sieci zawrzało

Aktywiści zajmujący się tematem ładunków nuklearnych zaalarmowali, że widziano duży konwój transportujący broń atomową. Pierwsze zdjęcia pojawiły się w sieci.

konwoj bron atomowa wielka brytania
Fot. Twitter / Nukewatch

Sceny mrożące krew w żyłach! W internecie pojawiły się zdjęcia rzekomego konwoju transportującego broń nuklearną. O sprawie szeroko poinformowali członkowie ruchu „Kampania na rzecz Rozbrojenia Nuklearnego„. Ciężarówki widziano w kilku miastach w Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania. Niepokojące obrazki na autostradzie

Według doniesień aktywistów zajmujących się bronią nuklearną, na wielu drogach w Wielkiej Brytanii widziano ciężarówki, które rzekomo miały transportować głowice nuklearne. Fotografie konwoju wykonano między innymi w miejscowościach Lancaster i Carlisle. Nie wiadomo, dokąd zmierzał, ale świadkowie wskazywali na Szkocję.

Aktywiści z Kampanii na rzecz Rozbrojenia Nuklearnego (w skrócie: CND) na publicznych drogach w Wielkiej Brytanii zaobserwowano konwoje wojskowych ciężarówek. Ich zdaniem w środku mogły znajdować się głowice atomowe. Niepokój wzbudził fakt, że obok nich przejeżdżali zwykli kierowcy.

Zgodnie z relacjami naocznych świadków, ciężarówki miały jechać w kierunku Szkocji. Aktywiści są przekonani, że armia Wielkiej Brytanii przewoziła rakiety Trident, które są przystosowane do przenoszenia nuklearnych ładunków. Są one używane przez niektóre okręty podwodne.

Pocisk Trident to amerykański trzystopniowy pocisk balistyczny SLBM na paliwo stałe o zakresie zasięgu operacyjnego 2500 do nawet 11 000 km. Wersja rakiet Trident II może przenosić do czternastu głowic.

Wielka Brytania. Niepokojące obrazki na autostradzie

W internecie od tamtej pory trwa wysyp fotografii dokumentujących to zdarzenie. To, co najbardziej zaniepokoiło aktywistów zajmujących się tematem, to fakt, że rakiety wieziono publicznymi drogami tuż obok szpitali, przedszkoli czy domów.

Konwoje prawdopodobnie przewożą głowice nuklearne koło naszych domów, szkół i szpitali. Jednocześnie ci z nas, którzy mogą ucierpieć w wyniku wypadku z udziałem jednego z takich pojazdów, otrzymują szczątkowe informacje na temat planowanej trasy konwoju i zagrożeniach, które się z nim wiążą.

Część materiału filmowego dokumentującego zdarzenie pochodzi z końcówki czerwca. Nagranie zostało wykonane na drodze M6 i można je zobaczyć poniżej.

kadyrow o polsce

Kolejne poważne groźby wobec Polski. „W sześć sekund pokażemy, na co nas stać”

dlaczego cukier drożeje brak cukru

Ogromna panika w sklepach! Cena cukru w ciągu doby skoczyła z 4,99 zł na 7,99 zł