w ,

Ogromna panika w sklepach! Cena cukru w ciągu doby skoczyła z 4,99 zł na 7,99 zł

Cukier jest aktualnei gorącym tematem rozmów wśród Polaków. Z jednej strony go brakuje, z drugiej cena skacze z dnia na dzień o niemal 100 procent.

dlaczego cukier drożeje brak cukru
Fot. Twitter / @krychyz

Znalezione w sieci! W jednym z polskich sklepów sieci Lewiatan pojawił się cukier, którego brakuje w innych marketach. Problemem jest jednak jego cena, tj. 7,99 zł za kilogram. Jeszcze wczoraj kosztował niecałe 5 zł. Wygląda na to, że sklepy postanowiły zarobić na kryzysie związanym z brakiem towaru.

Kilogram cukru po 8 zł. Internauta pokazał zdjęcie

I po co ta panika z tym cukrem, jak jest go pod dostatkiem? – pyta użytkownik Twittera i wrzuca do sieci zdjęcie. Na nim paleta z torbami cukru i cena, która ścina z nóg. 7,99 zł za kilogram. Drugi z użytkowników Twittera wrzucił swoje zdjęcie z wczoraj. Cena za kilogram to 4,99 zł. Czy sklepy specjalnie podnoszą cenę, aby zarobić, gdy w innych sklepach brakuje tego towaru?

Przypomnijmy, że Polacy od wielu dni dyskutują w sieci o tym, że w pobliskich sklepach brakuje towaru na półkach. Jednak towarem, którego nie ma na przykład w żadnej Biedronce, jest właśnie cukier. Internauci szukają informacji w sieci na ten temat i próbują dowiedzieć się, co powoduje braki towaru na sklepowych półkach.

Dlaczego cukier drożeje? Przyczyny są dwie

Tak drastyczny skok ceny cukru może mieć związek tylko i wyłącznie z paniką. Owszem, jego produkcja obecnie kosztuje dużo więcej, ale nie na tyle, by zdrożał niemal dwukrotnie. Internauci donoszą też, że w sklepach sieci Polo Market widzieli cukier po 6,99 zł za kilogram. Jedno jest pewne – taniej długo nie będzie.

Jak wiadomo, najlepszym sposobem na pozbycie się towaru jest panika. Wtedy ze sklepów wszystko schodzi na pniu. Sklepy po pierwsze pozbędą się cukru, po drugie zrobią to z większą korzyścią dla siebie, po trzecie zrobią miejsce w magazynach na tegoroczną produkcję.

Źródło: Twitter

konwoj bron atomowa wielka brytania

Ciężarówki z głowicami nuklearnymi na autostradzie. Ujawniono zdjęcia. W sieci zawrzało

ropa notowania ceny paliw 10 zł za litr

Ekonomiści ujawnili, ile za kilka dni może kosztować litr paliwa. Kierowcy będą zdruzgotani