w , ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

Garri Kasparow w TVN24: „Trzecia wojna światowa już się toczy”; „Atak na kraj NATO? Kwestia czasu…”

W trakcie wywiadu z Garrim Kasparowem, przeprowadzonym przez stację TVN24, padły przerażające wizje. Zdaniem działacza z Rosji trzecia wojna światowa właśnie się zaczyna.

garri kasparow wywiad tvn24
Fot. TVN24 / screen

– Władimir Putin toczy wojnę z wolnym światem. To jest trzecia wojna światowa, która już się toczy – przestrzega Garri Kasparow, rosyjski aktywista i były mistrz szachowy. Jego zdaniem atak Putina na jakikolwiek kraj NATO to kwestia tygodni.

Garri Kasparow. Wywiad w TVN24 pełen przerażających słów

Stoimy wobec egzystencjalnego zagrożenia dla naszej cywilizacji – stwierdza rosyjski aktywista i były szachowy mistrz Garri Kasparow w wywiadzie dla TVN24. Rozmawiał z nim dziennikarz Michał Sznajder. Arcymistrz docenił, że kraje bałtyckie, w tym Polska, od dawna informowały o tym, co może się wydarzyć, ale nikt nie chciał słuchać.

Kasparow uważa, że obecnie nakładane na Putina sankcje, o ile zostaną utrzymane na długo, powinny zdemolować rosyjską gospodarkę oraz sektor finansowy w tym kraju. Ważna jest jednak jedność i wytrwałość w walce z reżimem. To wszystko jednak nie są wystarczające środki.

Zdaniem szachisty jedyne, co może zadziałać, to całkowita izolacja Rosji od świata. Kasparow uważa, że to, czego obecnie potrzebujemy najbardziej, to zakaz jakichkolwiek transakcji, totalna izolacja i redukcja dyplomatów z Rosji do minimum.

Kolejnym skutecznym krokiem może się okazać masowe przejmowanie wszelkich aktywów należących do bliskich Putinowi oligarchów. Pieniądze te powinny z kolei zasilić Ukrainę i jej walkę o niepodległość i integralność terytorialną. Kasparow uważa, że na pewne rzeczy jest już jednak za późno.

Wywiad z Kasparowem. Trzecia wojna światowa już się zaczęła?

Kasparow nie ma dobrych informacji również dla Polski. – Opór Ukraińców zniszczył plany Putina. W ciągu kilku najbliższych dni Kijów i Charków zostaną zrównane z ziemią – stwierdza jednoznacznie aktywista. Jak uważa, Putin będzie szedł bezwzględnie do przodu i nie będzie na nic się oglądał.

Dla Putina Ukraina jest tym samym co Polska dla Stalina – stwierdza aktywista. Zdaniem Kasparowa do Rosji wysyłany jest obecnie znak słabości. – Biden mówi piękne słowa, obiecuje piękne rzeczy, ale nie dotrzymuje tego. Jeśli Putin będzie chciał wojny, to ją wywoła – mówi Kasparow.

Jeśli to jest ta chwila, by podjąć ryzyko i poświęcenie, jeśli nie pokażemy naszej siły, stracimy wszystko, w tym naszą planetę – zakończył rozmowę.

Wojna na Ukrainie trwa od 24 lutego, kiedy prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił całemu świat początek tzw. denazyfikacji tego kraju. Choć Rosja dostaje od Ukrainy mocne ciosy, to mimo wszystko wojska Putina posuwają się do przodu i nie ulega wątpliwości, że za kilka dni dojdzie do zajęcia stolicy – Kijowa.

Plan napisany przez Władimira Putina zakładał szybkie zajęcie Ukrainy (maksymalnie w 2-3 dni). To się jednak nie udało z powodu wyjątkowo bohaterskiej postawy Ukraińców. Prezydent Zełeński jest dziś postrzegany w świecie jak wielki bohater.

Źródło: TVN24

dodatek osłonowy wniosek dochody

Puchną kolejki seniorów pod siedzibami ZUS! Pojawili się z wnioskami o nowe świadczenie

moneta 20 zł prl cena

Masz taką monetę w domu? Możesz za nią dostać nawet 10 tys. zł w gotówce