w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Polacy wpadną w osłupienie, jak zobaczą wypłaty za lipiec. Rząd mało o tym mówi

Osoby zatrudnione na umowach zlecenie, mundurowi oraz seniorzy dostający świadczenia z ZUS będą załamani. Po 1 lipca zobaczą na koncie mniejsze wypłaty.

emerytury waloryzacja kapitalu poczatkowego jak miec wyzsza emeryture

Emeryci, w tym ci, którzy dorabiają na zleceniach, od 1 lipca dostaną kolejny cios w domowe finanse. Ministerstwo Finansów uprzedza, że pensje i wynagrodzenia niektórych obywateli mocno spadną po zmianach w Polskim Ładzie, które wejdą w życie od 1 lipca.

Polski Ład. 1 lipca 2022 kolejne zmiany, które obniżą wynagrodzenia

Rząd przed 1 lipca ostrzega, że druga połowa roku dla części obywateli może być smutnym okresem. Korekta Polskiego Ładu spowoduje, że zarówno świadczenia z ZUS, jak i pensje z umów zlecenia ulegną pomniejszeniu. Wszystko przez zmianę mechanizmu opłacania zaliczek na podatek PIT.

Zmiany w Polskim Ładzie są korzystne, ale korzyści te będą odczuwalne dopiero w 2023 roku, gdy przyjdzie się Polakom rozliczyć z fiskusem za rok 2022. U osób, których dotyczą te zmiany, powstanie spora nadpłata podatku PIT. Wzrost zaliczek, który będzie obowiązywał od lipca do grudnia 2022 roku będzie stanem przejściowym.

Od 1 lipca zmniejszeniu ulegnie podstawowa stawka PIT. Zmaleje ona z 17 proc. do 12 proc. Likwidacji ulegnie jednak tzw. ulga dla klasy średniej. To właśnie ta zmiana spowoduje, że w drugim półroczu część obywateli będzie zmuszona pogodzić się z niższą niż do tej pory pensją.

Zmiany od 1 lipca. Polski Ład i zwrot podatku za 2022 rok

Naprawianie Polskiego Ładu szło jak po grudzie, a teraz okazuje się, że odbije się na zwykłych obywatelach. Wynagrodzenia „na rękę” przez 6 miesięcy rękę będą co prawda obniżone, ale zwrot podatku w 2023 roku im to zrekompensuje. Potwierdził to resort finansów ujawniając, że korzyści ze zmian wprowadzonych 1 lipca będą odczuwalne dopiero za rok.

I tak osoby z wynagrodzeniem na poziomie 3 tys. zł miesięcznie stracą od 1 lipca 97 zł miesięcznie. Osoby z pensją 3,5 tys. zł dostaną pensję niższą o 113 zł. Przy 5 tys. zł będzie to już uszczerbek na poziomie 161 zł.

Jednak spodziewany zwrot podatku wyniesie już dużo ponad 2 tys. zł, co sprawi, że zysk z reformy sięgnie od 0 do nawet tysiąca złotych w skali roku.

zatrucie rtecia objawy

Skażenie Odry. Polacy masowo wykupują ten lek z apteki. Można sobie tylko zaszkodzić

Tragedia! Nie żyje znany gitarzysta. Został zamordowany przez syna. „Jesteśmy wstrząśnięci”