w

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! OMGOMG

Putin reaguje na zniszczenie Mostu Kerczeńskiego. Rzecznik Kremla potwierdza. Pilne posiedzenie…

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział mediom, że prezydent Putin dowiedział się o tym, co stało się na Krymie. Nakazał pilne zwołanie komisji do spraw zbadania przyczyn destrukcji przeprawy.

most kerczeński płonie

Dzisiejszy wybuch na moście prowadzącym na Krym był pierwszym takim zdarzeniem od początku inwazji Rosji na Ukrainę. Ukraińcy są coraz bliżej półwyspu w wyniku kontrofensywy, która z każdym dniem przynosi kolejne sukcesy. Rosjanie są w odwrocie.

Most Kerczeński płonie, Władimir Putin podjął pierwsze decyzje

Rosyjska propaganda była zupełnie nieprzygotowana na wydarzenia z dzisiejszego poranka i potyka się o własne nogi. Chaos po wysadzeniu Mostu Krymskiego jest ogromny. Szef parlamentu Krymu mówi, że most wysadzili Ukraińcy, jednocześnie Władimir Putin zaleca pilne powołanie rządowej komisji do wyjaśnienia przyczyn zdarzenia.

Na Krymie ma miejsce ogromna panika. Widoczne są coraz większe kolejki na stacjach benzynowych oraz w sklepach spożywczych. Do osób przebywających na Krymie dotarły informacje, że za kilkanaście dni może zabraknąć nie tylko jedzenia, ale też paliwa.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował z kolei, że Władimir Putin dowiedział się o zniszczeniu mostu, który był jego oczkiem w głowie. Powiedziano mu jednak „pożarze na moście”, a nie o ataku Ukraińców. Ten w reakcji na te informacje nakazał jedynie zbadanie przyczyn wybuchu przez specjalną komisję.

Zniszczenie części przeprawy potwierdziły siły powietrzne armii ukraińskiej

Ukraińska armia potwierdziła, że faktycznie do zniszczenia części mostu doszło. To, co się dziś stało, to chyba największy cios, jaki można było zadać Władimirowi Putinowi. Nie wiadomo, jakie dalsze kroki podejmie.

Zniszczenie mostu i pozbawienie Krymu logistyki negatywnie wpłynie nie tylko na i tak niskie już morale Rosjan, ale głównie na podejście mieszkańców półwyspu do polityki Putina.

Eksperci uspokajają. Etap wojny, w którym atakowany zaczyna odnosić sukcesy trudno nazwać jakąkolwiek eskalacją działań. Obecnie nie widać na horyzoncie żadnej możliwości przeniesienia się tej wojny poza granice Ukrainy.

Rosjanie przegrywają wojnę i nie rzucą się do potyczki z NATO, która – jak wiadomo – na pewno będzie dla Putina katastrofą.

most krymski płonie wysadzanie

Most Krymski płonie! Mamy nagrania z ataku. Kłęby dymu nad symbolem rosyjskiej okupacji

morawiecki dzien matki facebook jadwiga morawiecka

Premier Morawiecki nie wytrzymał. Padły ostre słowa. „Jestem w takim szoku, że brak mi słów”