w ,

Wojsko pojawi się na dworcach kolejowych w całej Polsce. Prezes PKP potwierdza doniesienia

Jak poinformował media Krzysztof Mamiński, prezes Polskich Kolei Państwowych, wkrótce na wielu dworcach w Polsce pojawią się żołnierze wojska polskiego.

dworzec centralny plan
Fot. Radek Kołakowski (praca własna); CC0

Na kilkunastu dworcach kolejowych na terenie całej Polski wojsko polskie rozlokuje punkty rekrutacyjne i informacyjne – poinformował prezes PKP Krzysztof Mamiński cytowany przez portal internetowy Fakt.pl.

Wojsko pojawi się na dworcach kolejowych. Prezes PKP ujawnił cel

Na mocy podpisanego 13 października porozumienia PKP SA z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji, na kilkunastu dworcach w całym kraju uruchomione zostaną mobilne punkty rekrutacji. Celem jest pozyskanie chętnych do wstąpienia do wojska i odbycia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej oraz WOT.

Wojsko pojawi się na pewno na dworach: Warszawa Centralna, Gdynia Główna, Kraków Główny, Bydgoszcz Główna, Lublin Główny i Wrocław Główny. Będą one czynne w godzinach od 13:00 do 18:00. Będą czynne do końca października.

Armia szuka chętnych w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę

Pułkownik Mirosław Bryś, który jest szefem Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, liczy na to, że dzięki takim rozwiązaniom uda się wypromować wojsko i pozyskać nowych  przyczyni się do poprawy promocji wszystkich rodzajów służby wojskowej.

Żołnierze obecni w mobilnych punktach będą zainteresowanym prezentować możliwości pracy w Wojsku Polskim oraz informacje na temat kariery. Jednak głównym celem będą zachęty, ponieważ armia szuka nowej krwi.

Wojsko liczy, że pomysł okaże się skuteczny i wpłynie pozytywnie na zwiększenie naszego bezpieczeństwa w obliczu wydarzeń na Ukrainie. Punkty będą czynne do końca października.

PILNE. Tomasz Lis trafił na oddział ratunkowy. Miał kolejny udar. „Co dalej? Zdecydują…”

jakub bochenski odnaleziony ciało

PILNE. Polityk Lewicy znaleziony martwy? Ciało w stanie zaawansowanego rozkładu