w ,

Cyberatak z Żabką w tle. Kupon na 2 tys. zł to ściema! Możecie stracić oszczędności życia

Jeśli padliście ofiarą cyberprzestępców, którzy skusili Was kuponem na zakupy do Żabki o wartości 2 tys. zł, lepiej czym prędzej zadzwońcie do swojego banku.

żabka kupony rabatowe oszustwo
Fot. Niebezpiecznik / Twitter

W ciągu ostatnich dni cyberprzestępcy ponownie dokonali ataku na Polaków. Celem są oczywiście ich pieniądze zgromadzone na kontach bankowych. Tym razem do ataku wykorzystaną markę popularnej sieci sklepów, czyli Żabkę. Na co uważać?

Atak metodą na Żabkę. Kupony na zakupy za 2000 zł to oszustwo

Do Polaków na terenie całego kraju anonimowi przestępcy rozsyłają masowo SMS-y. W ich treści podszywają się pod sklepy sieci Żabka oferując gigantycznej wartości kupony na zakupy. Przykładowy SMS z oszukaną treścią brzmi: „Otrzymałeś kupon na zakupy od Żabka: [LINK]”,

Po kliknięciu w link przestępcy wysyłają nas na spreparowaną stronę internetową, gdzie wymuszają wpisanie naszego numeru telefonu. Następnie dzieje się to, co zwykle przy tego typu oszustwach. Pojawia się fałszywa bramka płatności, gdzie dokonuje się próby wyłudzenia danych osobowych.

Jak informuje portal Niebezpiecznik.pl, SMS sam w sobie groźny nie jest. Nie wolno jednak klikać w żadne odnośniki w jego treści, bo dopiero wtedy zaczynają się kłopoty. Przestępcy za pomocą stworzonej przez siebie strony do złudzenia przypominającej prawdziwą wyciągają od nas loginy i hasła do banku.

Jeśli jednak przez brak uwagi zdążyliście w coś kliknąć i wypełnić fałszywy formularz, radzimy skontaktować się ze swoim bankiem najszybciej, jak to tylko możliwe. Może jeszcze nie jest za późno…

Otrzymałeś kupon na zakupy od Żabka Polska? Firma reaguje. Jest oświadczenie

Informujemy, że Żabka Polska nie prowadzi żadnej akcji smsowej skierowanej do klientów, które są według doniesień medialnych rozsyłane do wybranych osób. Ostrzegamy klientów przed możliwością oszustwa i przypominamy, że wszystkie nasze akcje promocyjne znajdują się na oficjalnej stronie www.zabka.pl oraz w aplikacji Żappka – czytamy w oświadczeniu, które nadeszło na naszą redakcyjną skrzynkę.

wołomin świnki morskie w lesie

Świnki morskie znalezione w lesie. Umierały tam przez wiele dni. Znaleźli je grzybiarze [ZDJĘCIA]

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Polacy są coraz większymi pesymistami. Niepokój wzbudza szczególnie jeden temat