w ,

Mandat za odśnieżanie samochodu. Czeka nas spora kara, jeśli nie zadbamy o jeden detal

Kary i mandaty sypią się ostatnio jak z rękawa. Okazuje się, że nowy taryfikator przewiduje wysokie grzywny nawet za niezbyt wyrafinowane przewinienia.

mandat za odśnieżanie samochodu przy włączonym silniku

Kodeks karny i prawo drogowe zmieniają się nieustannie. Obecne mandaty są kosmicznie wysokie, a kierowcy zmuszeni są uważać na każdym kroku na to, aby nie popełnić najmniejszego błędu. Już niebawem do Polski zawita śnieg i posiadaczom aut grozić będzie kolejna wysoka kara.

Mandat za odśnieżanie samochodu przy włączonym silniku. Kosmiczna kara!

Już niebawem opady śniegu mogą zawitać do Polski. Znów porannym rytuałem będzie niezbyt przyjemne odśnieżanie samochodu przed wyjazdem do pracy. Prawo przewiduje obecnie wysokie mandaty dla osób popełniających przy tej czynności jeden podstawowy błąd. Kara jest bardzo wysoka. Można dostać nawet 3 tys. zł mandatu.

Wysoka kara grozi kierowcom nie tylko za odśnieżanie samochodu przy włączonym silniku. Drugą czynnością, przez którą narazimy się na drastyczne uszczuplenie naszych portfeli, będzie jazda autem, które nie jest w pełni odśnieżone. Wysokość kar powoduje ciarki, dlatego warto się przyłożyć.

W przepisach znalazł się już zakaz pozostawiania samochodu z włączonym silnikiem w terenie zabudowanym. Kolejny paragraf wprost mówi o zakazie jazdy samochodem, jeśli praca silnika wiąże się z nadmierną emisją spalin oraz powoduje nadmierny hałas.

Największy mandat? Za jazdę nieodpowiednio odśnieżonym pojazdem

Największa kara spotka nas za jazdę nie do końca odśnieżonym pojazdem. Śnieg nie może zasłaniać nam widoku z żadnej strony. Jeśli jadąc autem, na którym znajduje się jakikolwiek śnieg, trafimy na patrol policji, funkcjonariusze wlepią nam nawet 3 tys. zł kary.

To oznacza, że nie wolno nam już w trakcie odśnieżania pojazdu nagrzewać go od środka. O sprawie szerzej pisał między innymi serwis motoryzacyjny moto.pl. Na stronie pojawił się komunikat policji, który dokładnie precyzuje i wyjaśnia, o co chodzi w nowym przepisie.

Przed wyruszeniem w drogę należy cały samochód dokładnie odśnieżyć. Nie tylko szyby i tablice rejestracyjne. Tak samo sytuacja wygląda również, gdy samochód co prawda nie jest zaśnieżony, ale w związku z mrozem ma zamarznięte szyby. Jazda nieodśnieżonym samochodem lub takim, którego kierowca ma ograniczone pole widzenia ze względu na zamarznięte szyby, jest wykroczeniem zagrożonym mandatem karnym do 3 tys. zł – czytamy na moto.pl

putin mobilizacja wojsk memy

Putin miał poważny wypadek! Prezydent Rosji miał spaść ze schodów. Ale to nie wszystko…

Nie żyje główny bohater „Strażnika Teksasu”. Miał 66 lat. Fani serialu załamani