w ,

Tragiczna wiadomość w środku świąt. Zmarł uwielbiany polski aktor. Miał 70 lat

Odszedł w otoczeniu swojej najbliższej rodziny w domu w Józefowie. Uwielbiały go miliony Polaków. Nie tylko za trud włożony w polską kulturę, ale przede wszystkim za ogromne serce.

Emilian Kamiński nie żyje. Ten znany i uwielbiany przez Polaków aktor i reżyser odszedł po walce z długą i ciężką chorobą. Informację o jego śmierci potwierdziła się w słowach rzeczniczki prasowej Teatru Kamienica.

Emilian Kamiński. Choroba zabrała wielką postać polskiego kina

W wieku 70 lat w efekcie ciężkiej i długiej walki z chorobą odszedł od nas jeden z najbardziej znanych polskich aktorów i reżyserów – Emilian Kamiński. Doniesienia o jego odejściu potwierdziła mediom rzeczniczka prasowa Teatru Kamienica Patrycja Pawlik.

Kamiński zmarł w poniedziałek 26 grudnia o godz. 7.30 „przy rodzinie w swoim domu w Józefowie” – poinformowała rzeczniczka prasowa Teatru Kamienica, który zmarły aktor założył i był dyrektorem. Na swoim koncie ma ponad sto ról teatralnych, filmowych a także musicalowych.

Na koncie miał nie tylko role filmowe i teatralne, ale też całą gamę odznaczeń państwowych. W 2012 r. otrzymał Medal Świętego Brata Alberta za wspieranie osób niepełnosprawnych i bezdomnych. 23 grudnia 2022 – zaledwie 3 dni przed śmiercią – minister kultury i dziedzictwa narodowego przyznał mu złoty medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis„.

„Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach…”

Odszedł Emilian Kamiński, wybitny aktor, reżyser, twórca Teatru Kamienica. Niezwykle lubiany przez publiczność. W stanie wojennym współtworzył Teatr Domowy. Prawdziwy pasjonat i profesjonalista polskiej kultury. Cześć Jego Pamięci! – napisał na Twitterze minister kultury Piotr Gliński.

Szokujące wieści z Sejmu! Nie żyje znany poseł. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie

Krzysztof Pyrć epidemia koronawirus

Eksperci przestrzegają Polaków. „Będzie jeden wielki kociokwik”. „Warto przestać się oszukiwać”