w ,

Zmarł znany polski dziennikarz. Pracował dla „Gazety Wyborczej”. Miał 42 lata

W wieku 42 lat zmarł Piotr Winnicki, dziennikarz „Gazety Wyborczej” i ekonomicznego portalu Wyborcza.biz. Pracował też dla Onetu i Wirtualnej Polski.

W wieku 42 lat odszedł dziennikarz i redaktor serwisu Wyborcza.biz oraz stron ekonomicznych „Gazety Wyborczej”. – Dbałeś o interes czytelnika, a nie samouwielbienie dziennikarza – czytamy w oficjalnym pożegnaniu kolegów z redakcji.

Piotr Winnicki nie żyje. Dziennikarz miał 42 lata

Choć informacja o zgonie 42-letniego dziennikarza i redaktora pojawiła się w przestrzeni publicznej 27 grudnia, do jego odejścia doszło dwa dni wcześniej, czyli w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

– Wspaniały kolega, doskonały dziennikarz. Druzgocąca wiadomość, głęboka pustka… – napisał na Twitterze Bartosz Wieliński, wicenaczelny „Gazety Wyborczej„. – Wraz z Twoim odejściem, Piotrek, zniknie część Wyborcza.biz. Ten niezwykły, unikalny pierwiastek ludzki, który jest sumą wiedzy, inteligencji, doświadczenia i empatii. Pierwiastek nie do zastąpienia – napisała jedna z redakcyjnych koleżanek.

Zdaniem kolegów z redakcji na swojej pracy znał się jak mało który dziennikarz. Jego nadrzędną cechą było nieustanne dbanie o czytelnika, czyli końcowego odbiorcę medialnych przekazów. W pracy był spokojny, często wyciszony i skryty. Znał się jednak bardzo dobrze na swojej pracy.

Piotr Winnicki pracował dla „Gazety Wyborczej” od drugiej połowy 2017 roku. Był redaktorem szeregu portali o tematyce ekonomicznej i finansowej, w tym Forsal.pl. Wcześniej tworzył również treści dla Onetu i Wirtualnej Polski.

Źródło: wyborcza.biz, Twitter

rezerwiści ćwiczenia rezerwy 2020 2021 wezwania do wojska obowiązkowe ćwiczenia koronwirus terminy WKU jakie roczniki

Cywile będą wzywani do wojska. Te zawody pójdą w kamasze jako pierwsze

kawa rozpuszczalna na pusty żołądek

Większość z nas pije ją na pusty żołądek. Lekarze ostrzegają! Można sobie zniszczyć jelita