w ,

Benedykt XVI jest w ciężkim stanie. Pilna wizyta Franciszka. „Powoli i spokojnie gaśnie”

Papież Benedykt XVI jest w stanie ciężkim i – jak to określono w oficjalnym komunikacie – jest „mocno chory”. Polscy księża mówią wprost, że odchodzi do domu Ojca.

benedykt xvi stan zdrowia choroba
Fot. Oliver-Bonjoch - Praca własna (CC BY-SA 3.0)

Franciszek pilnie wezwał wszystkich wiernych, aby pomodlili się w intencji „bardzo chorego” Benedykta XVI. Zgodnie z relacjami mediów oraz księży bliskich Watykanowi na naszych oczach gaśnie kolejny papież. Osobisty sekretarz twierdzi, że Benedykt XVI „jest jak świeca, która powoli i spokojnie gaśnie”.

Benedykt XVI. Choroba zabiera papieża-emeryta do domu Ojca

Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za emerytowanego papieża Benedykta, który w ciszy wspiera Kościół – powiedział w środę 28 grudnia rano papież Franciszek. Słowa te padły na koniec audiencji generalnej, która odbywała się dziś w Watykanie.Tuż po audiencji odwiedził on umierającego Benedykta XVI.

Dziś doszło do wyczekiwanego długo spotkania z wiernymi w Auli Pawła VI w Watykanie. Na koniec spotkania padły z ust Franciszka znamienne słowa, które oznaczają, że Benedykt XVI powoli umiera. 8 lutego 2022 roku Benedykt XVI napisał: „Wkrótce stanę przed ostatecznym sędzią mojego życia„.

Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za emerytowanego papieża Benedykta, który w ciszy wspiera Kościół. Jest bardzo chory – powiedział papież prosząc jednocześnie o gorliwą modlitwę o 95-letniego Benedykta XVI. Ten od 2013 roku przebywa w murach klasztoru na terenie Ogrodów Watykańskich.

Papież Franciszek odwiedził po audiencji Benedykta XVI. Stan zdrowia poprzednika nagle pogorszył się i to w ciągu kilku godzin. Biuro prasowe Watykanu jest tym faktem mocno zaniepokojone. Obecnie oczekujemy na nowe informacje ze strony biura prasowego w Watykanie.

dr grzesiowski koronawirus youtube mutacja indyjska wielka brytania czwarta fala

„Tak źle nie było od 20 lat”. Dr Grzesiowski nie ma złudzeń. Jesteśmy bezbronni. Brakuje też leków

benedykt xvi stan zdrowia

Benedykt XVI. Fatalne wieści o stanie jego zdrowia. „Istotne funkcje organizmu zawodzą”