w ,

Watykan pokazał zdjęcia ciała Benedykta XVI. Od jutra będzie można oddać hołd papieżowi

Ciało Benedykta XVI spoczęło w kaplicy klasztoru Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, gdzie przez ostatnie lata mieszkał poprzednik Franciszka.

ciało benedykta xvi
Fot. biuro prasowe Watykanu

W kaplicy klasztoru Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich wystawiono ciało Benedykta XVI. Pierwsze osoby 1 stycznia 2023 roku pojawił się tam, aby pomodlić się za jego duszę. Zgodnie z informacjami płynącymi z  biura prasowego Stolicy Apostolskiej wizyty te miały charakter prywatny.

Ciało Benedykta XVI wystawione publicznie. Każdy będzie mógł oddać hołd

Watykan opublikował dziś pierwsze zdjęcia zmarłego Benedykta XVI. Emerytowany papież – podobnie jak jego poprzednicy – ubrany jest w szaty liturgiczne w kolorze czerwonym oraz złotym. Na jego głowie umieszczono też mitrę, w dłoniach trzyma różaniec.

Ciało pozostanie do jutra w kaplicy klasztoru Mater Ecclesiae. To tu papież Benedykt mieszkał i dożył swoich ostatnich dni. Na 2 stycznia planowanie jest przeniesienie zwłok do bazyliki św. Piotra. Tym razem jednak nie zostanie zorganizowana publiczna procesja.

ciało benedykta xvi
Benedykt XVI zmarł w sobotę rano, dokładnie o 9:34. Fot. biuro prasowe Watykanu

Trumna z ciałem Benedykta XVI zostanie wystawiona na widok publiczny w bazylice od godziny 9 rano. Każdy będzie mógł oddać hołd duchownemu przez kolejne trzy dni aż do czwartkowego pogrzebu. Benedykt ma zostać pochowany w miejscu, gdzie wcześniej pochowano Jana Pawła II.

ciało benedykta xvi

Dłonie papieża emeryta owinięte zostały jego osobistym różańcem, z którym nie rozstawał się od lat. Fot. biuro prasowe Watykanu

W tym czasie przyzywajmy wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny za papieża emeryta Benedykta XVI. Połączmy się wszyscy, jednym sercem i jedną duszą, dziękując Bogu za dar tego wiernego sługi Ewangelii i Kościoła – napisał na Twitterze papież Franciszek.

jednoosobowa działalność gospodarcza prąd 2023

Robisz to w domu? Zapłacisz za prąd 2 tys. zł więcej. Liczy się jeden szczegół

black eyed peas zakopane lgbt

Sylwester Marzeń TVP. Wielka afera w koalicji rządzącej. Poszło o promocję LGBT na scenie