w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Benedykt XVI złożony do grobu. Watykan pokazał zdjęcia i unikatowy film. Widać aż trzy trumny

Watykan udostępnił jedyne nagranie oraz zdjęcia. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak wygląda ostatnia procedura złożenia ciała papieża do grobu.

benedykt xvi najnowsze zdjecia ciało
Fot. Copyright Vatican Media / Materiały prasowe

Na unikatowych zdjęciach pokazanych dziś przez Stolicę Apostolską możemy zobaczyć ten niesamowity moment. Chodzi oczywiście o ceremonię złożenia trumny z ciałem Benedykta XVI do grobu. Watykan pokazał też film, na którym widać dwie trumny.

Benedykt XVI złożony do grobu po Janie Pawle II. Watykan pokazał zdjęcia

Ciało zostało umieszczone w sumie aż w trzech trumnach. Pierwszą warstwę stanowi trumna wykonana z drewna cyprysowego, którą widać było podczas ceremonii pogrzebowej.

Tutaj poza ciałem zostają umieszczone różne przedmioty, w tym pallium i tekst podsumowujący jego pracę i dokonania jako papieża. Włożony on został do specjalnego metalowego cylindra. Najpierw jednak twarz papieża okryto dużą chustą.

Pierwsza trumna, w której znajduje się bezpośrednio ciało Benedykta XVI, została następnie włożona do drugiej – szczelniejszej i ocynkowanej. Na nagraniu ujawnionym przez Watykan widać wyraźnie urzędowe symbole i czerwoną taśmę. Całość została na tym etapie jeszcze raz dokładnie uszczelniona oraz zaspawana.

Następnie obie trumny zostają umieszczone w trzeciej, która jest wykonana z drewna. Całość po zamknięciu opuszczono do grobu w Grotach Watykańskich. Benedykt XVI spoczął w tym samym miejscu, co jego poprzednik Jan Paweł II. Szczątki naszego papieża zostały stąd przeniesione lata temu do kaplicy św. Sebastiana tuż po beatyfikacji.

 

benedykt xvi pogrzeb krzyż na niebie

Cud podczas pogrzebu Benedykta XVI? Na niebie nagle pojawił się rozświetlony krzyż

miód przed snem forum

Miód przed snem – tak czy nie? Odpowiedź na to pytanie może zaskoczyć…