w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

Huk nad Bydgoszczą, Toruniem i Gnieznem. Tajemniczy samolot krąży nad Polską od wielu godzin

Na polskim niebie codziennie lata wiele maszyn wojskowych, w tym te najbardziej zaawansowane. 10 stycznia mieszkańcy kujawsko-pomorskiego wiele razy słyszeli huk.

samoloty wojskowe nad polską dzisiaj

10 stycznia na kujawsko-pomorskim niebie pojawiła się tajemnicza maszyna NATO. Później kilka razy było słychać huk trwający nawet kilka minut. Nie ma jednak czym się przejmować. Nad głowami mieszkańców Torunia, Bydgoszczy i kilku innych miast w tym regionie przez cały dzień krąży latająca cysterna.

Kujawsko-pomorskie. Huk samolotów wojskowych słychać w wielu miastach

To żadna tajemnica, że nad naszym krajem regularnie odbywają się loty wojskowe i patrolowe. Stąd właśnie ten huk. Dziś to szczęście mają mieszkańcy miast w województwie kujawsko-pomorskim, głównie Bydgoszczy i Torunia, ale też Gniezna w woj. wielkopolskim. Nad naszymi głowami od rana kółka robi latająca cysterna z Holandii.

Holenderska maszyna Airbus A330-243MRTT od wielu godzin unosi się nad naszymi głowami, a co kilka godzin podlatują do niej myśliwce bojowe NATO. Wszystko po to, aby uzupełnić paliwo, które jest potrzebne do trwających wiele godzin patroli granicy Polski z Ukrainą oraz Białorusią.

Polacy słyszą wówczas charakterystyczne buczenie, a momentami huk trwający kilkanaście sekund. Huk ten jest efektem pracy silników myśliwców, które podlatują do latającej cysterny. Samolot można śledzić na żywo TUTAJ. Niestety na mapie nie widać myśliwców bojowych (F-16 i innych), ponieważ ich położenie i trasy lotu są tajne.

ADS-B Exchange
Nad Polską 10 stycznia krąży latająca cysterna z Holandii – Airbus A330-243MRTT. Fot. ADS-B ExchangeL

Samoloty NATO na polskim niebie

Tak wysoką aktywność lotów wojskowych nad Polską wymusiła inwazja Rosji na Ukrainę. Poza tankowcami na niebie latają również obserwacyjne drony i samoloty zwiadu elektronicznego. Zgodnie z zasadą mówiącą, że „ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś…„, granica Polski z Ukrainą oraz Białorusią jest pod nieustanną obserwacją sojuszników z NATO.

krajowy plan odbudowy co to jest

W koalicji znów wrze. Zaskakujące słowa premiera na konferencji: „Wierzę, że przetrwamy”

odsetki za zaległy czynsz

Polacy mają problemy z płaceniem czynszów. Mało kto wie, co za to grozi. Ekspert ujawnia