w ,

Jaki alkohol kupić na wesele? Skuteczne metody na wybranie idealnych trunków

Gdy stoisz przed organizacją przyjęcia weselnego, z pewnością chcesz, aby wszystko udało się wprost idealnie.

alkohol wesele jaki
Fot. materiały partnera

Mówi się, że na dobrej imprezie po ślubie nie może zabraknąć trzech rzeczy: dobrej muzyki, pysznego jedzenia oraz alkoholu, który pozwoli celebrować szczęście pary młodej. W tym artykule zajmiemy się tym trzecim aspektem. Dowiesz się między innymi, na jakie trunki najlepiej podstawić, a w zasadzie jakie podstawić przed swoimi gośćmi weselnymi, aby wspominali ten wieczór przez lata.

Jaki alkohol kupić dla gości weselnych?

Bywa, że co osoba to inny gust. Analogicznie jest z preferencjami alkoholowymi. Często panowie na weselach piją czystą wódkę, aczkolwiek lubią sobie urozmaicać ten wieczór wizytą przy stole wiejskim. Można na nim znaleźć różne swojskie nalewki czy tzw. bimber.

Większość pań z kolei woli napić się lampki ulubionego wina. Planując, jakie rodzaje wina chcesz kupić spróbuj przeanalizować średni wiek uczestników przyjęć. Zwykle nasze mamy, ciocie, babcie wolą klasyczne, wytrawne trunki (najczęściej czerwone).

Jeśli masz większy budżet na przyjęcie, możesz pomyśleć o zatrudnieniu barmana, który będzie przygotowywał dla Twoich gości pyszne drinki. NIe jest to jednak must have na weselu. Wystarczy kupić kilka różnych butelek alkoholu, np. whisky, tequila, a powinieneś trafić w gusta swoich najbliższych, którzy będą świętować z Tobą.

Zatem co kupić na przyjęcie dla swoich gości już wiesz. Pamiętaj jednak koniecznie o szampanie, od którego wesele się przecież zaczyna toastem powitalnym.

Czy można kupić wino online?

Oczywiście, że można kupić wino online, bowiem jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Dużo bardziej komfortowe dla Was jako pary młodej (mającej przecież mnóstwo innych spraw do załatwienia) będzie spokojne przejrzenie informacji na temat alkoholu w zaciszu własnego domu.

Dokładnie porównacie i przeanalizujecie możliwe opcje. Ponadto, nie będziecie musieli podejmować decyzji na szybko między półkami supermarketu, wiedząc, że czas goni i trzeba jechać dalej organizować weselne sprawy.

Internetowy sklep z winem – jak wybrać?

Wybierając sklep internetowy z winem spróbuj znaleźć taki, który ma dość szeroką ofertę. Oprócz klasycznych, wytrawnych trunków wybierz także te z nutą nowoczesności. Sklepy oferują dzisiaj różne rodzaje win, zatem warto dla swoich gości udostępnić także kilka innowacyjnych i nieoczywistych rozwiązań.

Razem z managerem hotelu ustal dowóz alkoholu bezpośrednio na miejsce imprezy. Unikniesz w ten sposób transportowanie go z domu. Należy się upewnić, że alkohol przyjedzie o ustalonej porze i będzie miał go kto odebrać.

Skąd wiedzieć, ile alkoholu kupić na wesele?

Na początku organizacji swojego przyjęcia weselnego, para młoda często zastanawia się ile konkretnie alkoholu kupić na wesele np. ile wódki na parę, jak dużo butelek wina, ile proporcjonalnie do ilości gości należy kupić cięższych alkoholi typu whisky.

Idealnie jeśli znasz gust zaproszonych osób, jednak jeśli do końca tak nie jest warto kierować się kilkoma zasadami. Zakładając jednodniowe wesele, powinieneś liczyć 0,5l wódki na parę i około 0,7l wina na osobę. Są to oczywiście szacunkowe widełki.

kantar sondaż kaczyński pis

Jarosław Kaczyński poważnie przerażony. Dostał wiadomość, która ścięła go z nóg

Przerażające odkrycie w lumpeksie pod Zamościem. Właścicielka znalazła to w ubraniu