w ,

Tragedia! Zmarł młody polski sportowiec i aktor. Środowisko sportowe wstrząśnięte

Nie żyje jeden z najpopularniejszych freak fighterów w Polsce – Mateusz Murański. Informację o jego śmierci udostępniła mediom rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku.

Nie żyje jeden z najpopularniejszych freak fighterów w Polsce – 29-letni Mateusz Murański. Informację o jego śmierci udostępniła mediom rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku.

Mateusz Murański nie żyje. Miał 29 lat. Przyczyny śmierci

Tragiczna informacja o śmierci Mateusza Murańskiego wstrząsnęła całym środowiskiem sportowym, a konkretnie freak-fighterskim. Zmarły sportowiec był nie tylko gwiazdą walk FAME MMA, ale też aktorem znanym między innymi z serialu „Lombard. Życie pod zastaw„, ale też nominowanego do Oskara filmu „IO„.

Większość osób kojarzyła jednak Murańskiego jako zawodnika sztuk walki. Swego czasu próbował sił w MMA, ale też w kickboxingu oraz boksie. Ostatnio mieliśmy okazję oglądać go jako uczestnika wakl na galach FAME MMA oraz High League. Był bardzo lubiany i ceniony.

Wybuchowy sportowiec i aktor

Mateusz Murański przyszedł na świat w 1994 roku w Wałczu. Pierwszą walkę stoczył na gali FAME MMA 10. Przegrał wówczas z Arkadiuszem Tańculą. Ten konflikt zawodników sprawił, że Murański stał się rozpoznawalny w tym gronie. Wieść o jego śmierci spadła na środowisko związane z walkami jak grom z jasnego nieba.

Aktualnie mediom nie są znane żadne szczegóły na temat okoliczności tragedii młodego sportowca. Prokuratura potwierdziła jedynie, że oględziny z udziałem biegłego wykazały zgon bez udziału osób trzecich.

Patomorfolog powiedział mi, że przyczyną zgonu Mateusza mogło być gwałtowne zatrzymanie akcji serca prawdopodobnie z powodu uduszenia w połączeniu z ekstremalnym nocnym bezdechem, na który od wielu lat chorował, ale lekarka nie rozwinęła tego, szczegółowe wyniki sekcji zwłok będą za około pół roku – ujawnił ojciec zmarłego sportowca cytowany przez Salon24. Jedno jest pewne – w żołądku zmarłego nie znaleziono żadnych leków.

Murański nie doczekał tegorocznej oskarowej gali. Okazuje się, że zagrał on rolę w filmie „IO„, nominowanym do tej nagrody jako „najlepszy film międzynarodowy” (w reżyserii Jerzego Skolimowskiego).

Nie żyje aktor znany z „Klanu”, „Plebanii” i „Ojca Mateusza”. Odszedł w wieku 60 lat

wojna na ukrainie data putin

Kiedy koniec wojny na Ukrainie? Spytano o to Putina. Zaskakująca odpowiedź